Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy, dla dodatkowej usługi finansowej zwanej Okresem Dodatkowego Finansowania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione wydatki na nabycie Usług Doradczych.
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Uznanie świadczonych usług za kompleksowe usługi faktoringu oraz brak prawa do zastosowania zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 37-41 ustawy o VAT dla ww. usługi i należnych opłat.
W ramach zawieranych z Kontrahentem umów hedgingowych Spółka występuje jako podatnik świadczący usługi (usługodawca) podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Świadczone przez Spółkę na rzecz Kontrahenta usługi hedgingowe zwolnione są od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy. Podstawą opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę na rzecz Kontrahenta jest
Świadczenie usług zarządzania na podstawie Umowy z Funduszem (zwolnienie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit a i b).
Prawo do rozliczenia prowizji banku z tytułu usług faktoringu odwrotnego.
Określenie miejsca świadczenia dla usługi zarządzania portfelem inwestycyjnym, danych na fakturze dokumentujących tę usługę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności do wypłaty przez Wnioskodawcę na rzecz kontrahenta linii pożyczkowej, opodatkowania świadczonych usług oraz w zakresie zniesienia odpowiedzialności solidarnej.
Opodatkowanie transakcji nabycia wierzytelności, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu usługi nabycia wierzytelności, podstawa opodatkowania usługi nabycia wierzytelności, dokumentowanie usługi nabycia wierzytelności.
Prawo do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy opisanych usług pośrednictwa finansowego nabywanych od Pośrednika w ramach importu usług.
zwolnienie od podatku VAT usług świadczonych na rzecz niestandaryzowanego sekurytyzacyjnego funduszu inwestycyjnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy
Ustalenie podstawy opodatkowania oraz obowiązku podatkowego z tytułu świadczonej na podstawie umowy o subpartycypację usługi oraz brak zwolnienia od podatku ww. usługi.
Zwolnienie z opodatkowania usług polegających na finansowaniu działalności określonych podmiotów poprzez model finansowania oparty na modelu sekurytyzacyjnym.
Zwolnienie od podatku usługi polegającej na finansowaniu kosztów napraw wykonywanych przez autoryzowane serwisy obsługi.
usługa finansowania świadczona na rzecz Klinik krajowych placówek medycznych korzysta ze zwolnienia od podatku, na mocy art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy; -faktury wystawiane na rzecz Klinik zagranicznych placówek medycznych powinny zawierać informację NP/reverse charge i nie powinny wskazywać przepisów ustawy bądź dyrektywy
Opodatkowanie podatkiem VAT usług świadczonych na rzecz ZAFI oraz prawa do odliczenia podatku VAT od towarów i usług nabywanych w związku ze świadczeniem tych usług.
zasady opodatkowania otrzymywanych przez Bank na podstawie Umowy o świadczeniu usług płatniczych i finansowania Opłat, Odsetek oraz Odsetek za opóźnienie
Zwolnienie od podatku usług zarządzania Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi stanowiącymi Alternatywne Fundusze Inwestycyjne.
Usługi faktoringu, zgodnie z zawartą umową, nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, gdyż wyłączone są ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 15 ustawy. Usługi faktoringowe opodatkowane będą według 23% stawki podatku, na podstawie art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy.
opodatkowanie podatkiem VAT oraz korzystanie ze zwolnienia od tego podatku otrzymanych przez Wnioskodawcę Opłat za Zarządzanie, moment powstania obowiązku podatkowego, brak obowiązku wystawiania faktury dokumentującej wykonanie usługi
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia dla świadczenia usług na podstawie umowy zawartej z alternatywnym funduszem inwestycyjnym.