Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach umowy powierniczej.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach umowy powierniczej.
Czy zawarcie przez Spółkę – występującą w roli Powiernika – Umowy Powiernictwa i nabycie – w jej wykonaniu – przez Spółkę (w imieniu własnym, lecz na rzecz Powierzającego) Jednostek Uczestnictwa będzie skutkowało utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?
W zakresie możliwości zaliczenia wydatków poniesionych przez Firmę do kosztów uzyskania przychodów, braku obowiązku opodatkowania świadczeń dokonanych bez odpłatności jako nieodpłatne świadczenia, skutków podatkowych występujących po stronie powiernika z tytułu wykonania umowy powiernictwa oraz odliczenia darowizny pieniężnej na rzecz fundacji.
Prawo do odliczenia przez Wnioskodawcę (Powierzającego) podatku VAT z faktury wystawionej przez Powiernika dokumentującej przeniesienie na rzecz Wnioskodawcy prawa własności przedsiębiorstwa oraz prawa do zwrotu podatku VAT na podstawie art. 87 ustawy o VAT, - Opodatkowanie podatkiem VAT przez Powiernika transakcji przeniesienia na Powierzającego własności przedsiębiorstwa.
czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z dokumentów związanych z nabyciem towarów i usług mimo, iż wystawione są one na Pana Ł. N., jako nabywcę, - czy Wnioskodawca może wystawić fakturę z tytułu sprzedaży nieruchomości (poszczególnych lokali) we własnym imieniu mimo, iż w akcie notarialnym widnieje Pan Ł. N. jako sprzedawca (zleceniobiorca umowy pośrednictwa).