Czy otrzymane przez Fundacje rodzinną od Fundatora w użytkowanie udziały w Spółce z o.o. a za tym otrzymywane dywidendy wypłacane ze Spółki z o.o. na rzecz Fundacji będą mieściły się w definicji działalności dozwolonej Fundacji rodzinnej i nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Przychody Fundacji z tytułu Bezpośrednich Inwestycji kapitałowych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem CIT. Wypłaty zysków ze Spółki na rzecz Fundacji będą neutralne podatkowo i nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem CIT.
Dotyczy zwolnienia podmiotowego Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.
Skoro ustawodawca dopuszcza wniesienie do fundacji rodzinnej na pokrycie funduszu założycielskiego lub w formie darowizny mienia w postaci m.in. udziałów w sp. z o.o., a fundacja rodzinna zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, jest osobą prawną utworzoną w celu gromadzenia mienia i zarządzania nim (…), to w rozpatrywanym przypadku należy uznać, że działalność Fundacji mieści się w zakresie
Zwolnienie z opodatkowania fundacji rodzinnej w związku z osiąganiem dochodów z zagranicznej jednostki kontrolowanej
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania fundacji rodzinnej w zw. z osiąganiem dochodów z zagranicznej jednostki kontrolowanej.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej. Kwestia zastosowania zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. a ustawy dla transakcji przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów do Fundacji rodzinnej w drodze wniesienia ich na pokrycie funduszu założycielskiego
Ustalenie, czy wniesienie przez Fundację udziałów w Spółce amerykańskiej w formie wkładu niepieniężnego do prostej spółki akcyjnej będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Fundacji na podstawie art. 24r ust. 1 ustawy o CIT lub art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Ustalenie, czy sprzedaż udziałów w spółce, które zostały wniesione przez fundatora do fundacji rodzinnej będzie podlegała opodatkowaniu.
Czy sprzedaż przez fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy w związku z otrzymaniem przez Fundację udziałów w Spółce II w wyniku Podziału Spółki I na podstawie art. 529 § 1 pkt 4 kodeksu spółek handlowych przez wydzielenie działalności inwestycyjnej do Spółki II, Fundacja będzie korzystać ze zwolnienia podmiotowego z podatku CIT na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT?
Czy wniesienie przez Fundację Nieruchomości aportem do Spółki będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności jako świadczenie z art. 24q ust. 1 pkt 1 lub pkt 3 ustawy o CIT?
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu zbycia udziałów w kapitałowej spółce prawa handlowego.
Skutki podatkowe uczestnictwa w spółce osobowej z siedzibą w Wielkim Księstwie Luksemburga.
Skutki podatkowe przejęcia spółki i wydania wspólnikowi udziału – połączenie odwrotne spółek.
W zakresie ustalenia, czy przejęcie Spółki Przejmowanej w wyniku przeprowadzonej fuzji doprowadzi do powstania u Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy operacja ta będzie neutralna na gruncie Ustawy CIT dla Spółki Przejmującej (tj. nie będzie skutkować powstaniem przychodu u Spółki Przejmującej).
W zakresie ustalenia, czy przejęcie Spółki Przejmowanej w wyniku przeprowadzonej fuzji doprowadzi do powstania u Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy operacja ta będzie neutralna na gruncie Ustawy CIT dla Spółki Przejmującej (tj. nie będzie skutkować powstaniem przychodu u Spółki Przejmującej).
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej skutków podatkowych przejęcia spółki i wydania wspólnikowi udziałów.
Skutki podatkowe przejęcia spółki i wydania wspólnikowi udziałów – połączenie odwrotne spółek.
w zakresie kosztów uzyskania przychodów i różnic kursowych Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI)