Wniosek w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% dla opisanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej dostawę na terytorium kraju, w przypadku przedstawionych wariantów organizacji transportu towarów, do których przypisane zostały zestawy dokumentów
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Wystawianie i przechowywanie dokumentów dla celów rozliczenia podatku VAT (w szczególności faktur) wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do odliczenia podatku naliczonego, z tytułu dokonanych zakupów towarów i usług, WNT i importu, wynikającego z faktur zakupowych i ich korekt oraz z odpowiednich dokumentów i zgłoszeń celnych, archiwizowanych wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do zastosowania
Dotyczy obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia maszyny.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.
miejsce świadczenia usług prawniczych, wystawienie faktury oraz informacji podsumowującej
Wnioskodawca ma prawo do zastosowania art. 28b ustawy o VAT, ponieważ kontrahent z Wielkiej Brytanii spełnia definicję podatnika, o której mowa w art. 28a pkt 1 lit. a) ustawy.
VAT - w zakresie ustalenia czy opisana we wniosku transakcja stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego
Czy transakcja, w której materiał nabywany od podatnika czeskiego, a następnie poddany obróbce we Włoszech jest dla Spółki wewnątrzwspólnotowym nabyciem?
Czy Wnioskodawca postąpił słusznie, nie traktując zakupu towarów od niemieckiego kontrahenta jako WNT i w związku z powyższym nie wystawiając faktury wewnętrznej? Czy był zobowiązany do wystawienia faktury potwierdzającej sprzedaż dla kontrahenta norweskiego z podatkiem należnym wg stawek krajowych?
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy prawidłowo postępuje wystawiając fakturę VAT ze stawką 0% i ewidencjonując ją w rejestrze sprzedaży VAT bez wykazywania tego faktu w deklaracji VAT-7?
Spółka ma wątpliwości czy ma prawo do zmniejszenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujacych obrót krajowy, na których kontrahenci umieszczają numer identyfikacji podatkowej z kodem PL?
Podatnik ma siedzibę oraz stałe miejsce prowadzenia działalności na terenie Niemiec i ma nadany numer do transakcji wewnątrzwspólnotowych . Usługę wykonuje na terenie Niemiec i wystawia fakturę bez podatku od wartości dodanej. Czy te usługi należy opodatkować w Polsce oraz czy Spółka będzie miała prawo odliczyć ten podatek jako podatek naliczony?