Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z połączeniem spółek, tj. prawa Spółki Przejmującej do składania korekt deklaracji VAT oraz korekt Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_V7M złożonych pierwotnie przez Spółki Przejmowane za okresy rozliczeniowe sprzed dnia połączenia zawierających dane identyfikacyjne Spółek Przejmowanych, wystawiania w dniu połączenia i po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku VAT oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Zastosowanie zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z Faktur otrzymanych przez Nabywcę od Dnia Aportu.
Sukcesja podatkowa - prawa i obowiązki Spółki przed Dniem aportu, w Dniu aportu i po Dniu aportu.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Skutki podatkowe związane z Transakcją wydzielenia Działalności Miejscowej ze Spółki Dzielonej do Spółki Przejmującej.
Skutki podatkowe związane z obowiązkiem wystawiania i rozliczania faktur korygujących zwiększających i zmniejszających podstawę opodatkowania dotyczącą sprzedaży związanej z Wydzielaną Działalnością Miejscową.
Skutki podatkowe transferu aktywów z Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych do Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej na podstawie art. 32a ustawy o systemie instytucji rozwoju
Uznania Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Prawo do wystawienia faktury korygującej zwiększającej podstawę opodatkowania do faktury wystawionej przez jednoosobową działalność gospodarczą, przed przekształceniem, z przyczyn powstałych w dniu lub po dniu Przekształcenia, dotyczącej sprzedaży, która miała miejsce przed Przekształceniem oraz ujęcia tej faktury korygującej w ewidencji VAT oraz obowiązek wystawienia w dniu lub po dniu Przekształcenia
Ustalenia podmiotu zobowiązanego do ujmowania faktur korekt dokumentujących przyznanie rabatów oraz podmiotu na który spółka zobowiązana będzie wystawić korekty.
Prawo do wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających lub zmniejszających podatek należny przez spółkę przekształconą w odniesieniu do transakcji dokonanych przez Wnioskodawcę przed przekształceniem oraz obowiązek dokonania przez Wnioskodawcę korekty podwyższającej wartość sprzedaży i podatku należnego lub obniżającej wartość sprzedaży i podatku należnego oraz korekty deklaracji VAT
Skutki podatkowe dotyczące wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku należnego, uwzględniania dla celów VAT faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku naliczonego, odliczenie podatku VAT z faktur na których jako nabywca wskazana jest Spółka Dzielona, korygowania danych nabywcy notą księgowa i rozpoznania obowiązku podatkowego
Wyłącznie Spółce Dzielonej przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku, w którym obowiązek podatkowy dla danej dostawy towarów lub świadczonej usługi powstał przed Dniem Wydzielenia i przed Dniem Wydzielenia otrzymano fakturę dokumentującą tę transakcję, jednakże Spółka Dzielona nie skorzystała z prawa do odliczenia VAT w tym zakresie (np. wobec uprawnienia do odliczenia podatku
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Sukcesja podatkowa praw i obowiązków związanych z wydzielonymi składnikami majątku (ZCP), w tym ujęcie/korekta kosztów i przychodów w Spółce Dzielonej oraz w Spółce Przejmującej.
Uznanie, że podmiotem właściwym dla wystawienia faktur dokumentujących sprzedaż Paliw oraz wykazania wynikającego z nich podatku VAT należnego w deklaracji VAT jest Spółka Dzielona oraz uznanie, że A. ma prawo do obniżenia swojej kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wynikającego z ww. faktur wystawionych przez Spółkę Dzieloną.
Wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, w sytuacji gdy prawo do odliczenia powstanie przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie zobowiązany do wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zmniejszających
Spełnienie warunków uzgodnienia korekty w myśl art. 86 ust. 19a, powodujących obniżenie podatku naliczonego oraz zmniejszenie podatku naliczonego z faktur korygujących po przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową
W zakresie ustalenia, czy po planowanym Połączeniu Wnioskodawca – jako sukcesor prawny Spółek Przejmowanych – będzie mógł korzystać z ochrony prawnej, wynikającej z przepisów Ordynacji podatkowej, w odniesieniu do interpretacji indywidualnych wydanych na wniosek Spółek Przejmowanych w zakresie transakcji zrealizowanych do dnia połączenia.
Prawo do odliczenia przez Państwa Spółkę podatku naliczonego z faktur dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług związanych z nabytym ZCP wystawionych w dniu lub po dniu podziału, na których jako nabywca zostanie wskazana Spółka Dzielona.
Obowiązek Spółki jako następcy prawnego Pana „A” prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą do wystawienia faktury korygującej do faktury zaliczkowej dotyczącej eksportu towarów.