Czy Spółka postępuje prawidłowo, wyliczając zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, stosując zasadę wyrażoną w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości? (pytanie zadane we wniosku jako pierwsze w kolejności)
Skutki podatkowe związane z przekształceniem przedsiębiorstwa prowadzonego dotychczas w formie działalności gospodarczej osoby fizycznej w spółkę kapitałową.
Wnioskodawca powinien zatem pomniejszyć pierwotnie uzyskane przychody o wartość zwróconego towaru i w konsekwencji dokonać stosownych korekt w okresie sprawozdawczym (miesiącu), w którym pierwotnie wykazano przychód, tj. w grudniu 2012 r. W konsekwencji powinien również dokonać stosownej korekty kosztów uzyskania przychodów związanych ze zwrotem towaru podlegających ujęciu w spisie z natury. Korekty
w zakresie:1) zwolnienia z podatku towarów ujętych w spisie z natury w okresie 12 miesięcy po dniu zaprzestania wykonywania czynności opodatkowanych.2) opodatkowania dostawy gruntu po likwidacji działalności gospodarczej osoby fizycznej oraz w zakresie pytania nr 2, tj. określenia podstawy opodatkowania ww. gruntów objętych spisem z natury.
1. Czy w przypadku zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 w związku z ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług, należy sporządzić spis z natury posiadanych środków trwałych, wyposażenia i odprowadzić z tego tytułu podatek VAT?,2. Czy w przypadku zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 w związku z ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług - sprzedaż ww. środków trwałych
Możliwości korzystania z opodatkowania uzyskiwanych przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym mimo, iż będzie Pan współpracował z byłym pracodawcą oraz konieczności sporządzania spisu z natury na koniec roku podatkowego.