Możliwości zmiany formy opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek oraz uznania wskazanych we wniosku wydatków za wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy korzystanie z Pojazdu przez Beneficjenta oraz Fundatora będzie podlegało opodatkowaniu CIT, w szczególności w ramach świadczeń z art. 24q ust. 1 pkt 1 lub pkt 3 updop, w związku z czym powstanie zobowiązanie podatkowe w CIT do zapłaty przez Fundację.
Prawo do skorygowania faktury dokumentującej transakcję sprzedaży samochodu stanowiącego wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, przesłania skorygowanej faktury do Organu, oraz wykazania transakcji jako WDT w deklaracji podatkowej w okresie rozliczeniowym w którym powstał obowiązek podatkowy oraz w zakresie wystawienia dokumentu VAT–22, złożenia korekty VAT–UE, oraz okresu w którym należy obniżyć podstawę
Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu przekazania samochodu osobowego do działalności gospodarczej męża oraz udokumentowania fakturą VAT ww. czynności.
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego zgodnie z art. 86a ust. 1 ustawy na podstawie faktury dokumentującej zakup udziału wynoszącego 1/2 w prawie własności samochodu, pomimo braku numeru NIP Wnioskodawcy na tej fakturze, ponieważ ww. faktura odzwierciedla prawdziwe zdarzenie gospodarcze. Nie jest konieczne wystawienie przez Wnioskodawcę noty korygującej do otrzymanej przez niego
Określenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży samochodu według procedury VAT marża.
Brak opodatkowania sprzedaży samochodu osobowego i brak obowiązku wystawienia faktury VAT
Prawo do zwrotu akcyzy od samochodów osobowych będących przedmiotem dostawy wewnątrzwspólnotowej
Prawo do odliczenia 50% VAT naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej samochodów osobowych, oddawanych przez Spółkę do odpłatnego korzystania w ramach umowy leasingu operacyjnego
możliwość korekty podstawy opodatkowania akcyzą samochodów osobowych oraz zwrotu nadpłaconej kwoty akcyzy
Zwolnienie od podatku sprzedaży samochodu osobowego oraz obowiązku rejestracji jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości wydatków na zapłatę składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC, bez stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49 updop oraz ustalenia wysokości przychodu Wnioskodawcy z tytułu obciążenia korzystającego kosztem składki ubezpieczeniowej.
W zakresie skutków podatkowych związanych z aportem Placówki dealerskiej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy samochodu osobowego wykorzystywanego na potrzeby Warsztatu i sposobu dokumentowania ww. czynności.
W zakresie stwierdzenia, że samochody osobowe są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej i w związku z tym Wnioskodawca ma prawo od odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającej z faktur kosztowych dotyczących ww. samochodów.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Czy Wnioskodawca prawidłowo postąpił, sprzedając Samochód w systemie VAT marża?
Czy w związku z powierzeniem przez Wnioskodawcę samochodu osobowego podmiotowi trzeciemu w celu wykonywania umowy na rzecz Wnioskodawcy, wartość rat leasingowych za leasing samochodu, który zostanie powierzony będzie stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?Czy w sytuacji gdy zgodnie z umową wszystkie wydatki związane z eksploatacją i utrzymaniem pojazdu ponosi Wnioskodawca (tj. Nabywcą
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.