Kwota przekazana przez Pana w 2022 r. dobrowolnie na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych stanowi składki, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT. Zatem przysługuje Panu prawo odliczenia od dochodów przedmiotowej kwoty wpłaconej na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, w zeznaniu podatkowym za 2022 rok.
Skutki podatkowe wypłaty przez bank kwoty odpowiadającej wydatkom poniesionym na pogrzeb.
1. Czy ma Pani prawo odliczenia od dochodu w zeznaniu rocznym za 2020 r. kwot dobrowolnie wpłaconych na FUS z własnych środków uzyskanych w 2020 r.? 2. Czy ma Pani prawo dokonując rozliczenia rocznego w zeznaniu rocznym za 2021 r. od sumy dochodów uzyskanych w 2021 r. odliczyć kwotę potrąconą przez ZUS na FUS w 2021 r.?
Skutki podatkowe sprzedaży praw do wykonanych przez siebie fotografii.
Czy musi Pani wykazywać taki dochód w rocznym zeznaniu podatkowym i czy podlega on opodatkowaniu? Czy ma Pani prawo odliczyć potrącony przez zagranicznego kontrahenta podatek za granicą w rozliczeniu podatkowym za rok, w którym nastąpiło potrącenie podatku? Czy w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej innej niż ukierunkowana na kręcenie materiału stockowego, przychody uzyskane z tytułu udostępniania
Przychody z tytułu praw majątkowych jak i poniesione koszty powinny zostać wykazane w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym zostaną uzyskane (poniesione). Z uwagi na to, iż przewidywany koszt wydania pamiętnika będzie znacznie przewyższać spodziewany przychód z tytułu sprzedaży pamiętników, nie wystąpi dochód do opodatkowania lecz strata ze źródła przychodu, tj. z praw majątkowych
Czy w roku 2010, w przypadku Zakładu utworzonego na terenie Finlandii, w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych obowiązuje tzw. metoda zwykłego odliczenia, w związku z tym dopiero w rozliczeniu za rok podatkowy (nie przy zaliczkach miesięcznych) Spółka połączy przychody i koszty Zakładu z przychodami i kosztami poniesionymi na terenie Polski i od tak obliczonego dochodu wyliczy podatek, a następnie
Czy z tytułu wydania pamiętnika na wyżej wymienionych warunkach i sprzedaży pewnej liczby egzemplarzy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek, mimo że nie osiągnąłby z tego dochodu? Jeżeli tak to jak wysoki byłby ten podatek i jak Wnioskodawca powinien wówczas rozliczać go z Urzędem Skarbowym? Gdyby Wnioskodawca nie sprzedawał żadnego egzemplarza, a tylko je rozdał czy sytuacja by się zmieniła?
Czy faktycznie kwota, którą została otrzymana w dniu 08.01.2008 r. jest dochodem za 2007 r. i należy ją rozliczyć w składanym PIT, czy też jest to dochód za 2008 r. i należy ją uwzględnić przy rozliczaniu za 2008 r.?
Czy przysługuje uprawnienie do opodatkowania dochodów podlegających opodatkowaniu według skali podatkowej w sposób przewidziany dla osób samtnie wychowujących dzieci w sytuacji, gdy dochody z prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowane są podatkiem liniowym ?
Kiedy po stronie spółki powstaje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu usług serwisowych z wystawionej z góry faktury za cały rok kalendarzowy ?
Czy matce samotnie wychowującej dziecko przysługuje złożenie w 2004r. korekty PIT-37 za 2002r. dotyczącej zmiany formy opodatkowania z indywidualnego rozliczenia na preferencyjne rozliczenie osób samotnie wychowujących dzieci?