w zakresie możliwości odliczenia (korekty) podatku VAT przez zarejestrowanego rolnika od nabytego ciągnika udokumentowanego fakturą wystawioną na żonę Wnioskodawcy.
Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z tytułu nabycia wskazanych środków trwałych, w wysokości posiadanego udziału (określonego w zawartej umowie oraz na fakturze), w sytuacji gdy będą one wspólną własnością osób, z których każda jest odrębnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Czy nieodliczony podatek VAT od faktur RR wypłaconych przez Wnioskodawcę rolnikowi w formie gotówkowej jest dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Czy w przedstawionej sytuacji należy wystawiać faktury i naliczać podatek VAT (jest to bowiem wynajem prywatny)?
podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy kalkulacji zryczałtowanego podatku z tytułu produktów rolnych jest nieprawidłowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia kwoty podatku naliczonego o wartość zryczałtowanego podatku wypłaconego rolnikom ryczałtowym w związku z brakiem podpisów na fakturze VAT RR.
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia całości podatku VAT naliczonego przy zakupie urządzeń w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy, w którym wystąpiła zmiana przeznaczenia. Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku VAT z otrzymanych faktur niezawierających numeru NIP Wnioskodawcy, na zasadach określonych w art. 91 ustawy.
Zastosowania właściwej stawki podatku dla czynności wynajmu ciągnika wraz z przyczepą.
Podatnikiem z tytułu prowadzonego wspólnie gospodarstwa, przez fakt dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, jest Pani mąż, więc nie będzie Pani mogła dokonać zgłoszenia rejestracyjnego.
Czy będąc współwłaścicielami gospodarstwa rolnego na równych prawach, faktury zakupów i sprzedaży wystawiane na męża mogą być dołączone do składanej przez Zainteresowaną deklaracji podatkowej i rozliczane na tych samych zasadach?
Jeżeli część gospodarstwa rolnego wraz ze stajnią wydzierżawiona została na działalność rolniczą, o której mowa w cyt. powyżej art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to przychód uzyskiwany przez Wnioskodawczynię z tego tytułu nie stanowi źródła przychodów dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych.
Jeżeli część gospodarstwa rolnego wraz ze stajnią wydzierżawiona została na działalność rolniczą, o której mowa w cyt. powyżej art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to przychód uzyskiwany przez Wnioskodawcę z tego tytułu nie stanowi źródła przychodów dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych.
Kwoty wypłacane rolnikom w wypadku ustania członkowstwa w Z., należy kwalifikować jako przychody z działalności rolniczej, która normatywnie została wyłączona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W związku z tym wypłacane rolnikom kwoty pochodzące ze zgromadzonego Funduszu Specjalnego, nie stanowią przychodu podlegającego opodatkowaniu tym podatkiem.
Brak możliwości stosowania zwolnienia od VAT przy dzierżawie gruntów rolnych przeznaczonych pod budowę instalacji wiatrowej do wytwarzania energii elektrycznej.
Czy podatnik rolnik, ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z takiej faktury, która została wystawiona na imiona obojga małżonków?
Czy od środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej (75% wartości netto usługi) należy odprowadzić podatek dochodowy, czy podatek ten należy odprowadzić wyłącznie od wartości wkładu publicznego w ramach usługi, czyli od 25% wartości przychodu netto?
Czy można dokonać korekty deklaracji VAT, jeżeli sprzedaż ta będzie zwolniona od podatku VAT, a w związku z tym, czy potrzebne będzie potwierdzenie odbioru wystawionej przez siebie faktury korygującej przez nabywcę?
Czy jako czynny podatnik VAT Wnioskodawca może odliczyć podatek naliczony wynikający z faktur VAT, na których jako nabywca będą widniały dwie osoby Wnioskodawca i jego żona?
prawo do zwiększenia podatku naliczonego o kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku VAT wykazanego w fakturze VAT RR