Dokumentowanie wykonania przez Kupującego prac związanych z budową układu komunikacyjnego i prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur otrzymanych od Kupującego.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Czy działalność Wnioskodawcy w ramach Kontraktu będzie skutkowała powstaniem dla Wnioskodawcy zakładu podatkowego na terytorium Polski w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT w zw. z art. 5 UPO Polska-Francja?
Obowiązek podatkowy w podatku VAT na podstawie 108 ust. 1 ustawy o VAT w związku z wycofaniem z obiegu pomyłkowo wystawionej faktury.
Moment ujęcia faktury korygującej, zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów podatkowych, powinien być uzależniony od okoliczności, jakich dotyczy ta faktura.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania usług budowlanych i budowlano-montażowych.
W opisanej sytuacji sąd na podstawie opinii biegłego orzekł, że Konsorcjum wykonało prace, za które nie otrzymało wynagrodzenia w określonej w tym wyroku kwocie. Podsumowując, w analizowanej sprawie należna Wnioskodawcy kwota nie spełnia funkcji odszkodowawczej, lecz stanowi wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu wymienione w art. 5 ust. 1 ustawy jako odpłatne świadczenie usług, o którym
Ocena możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Prawo do skorygowania faktur dokumentujących roboty budowlane w sytuacji zastosowania błędnej stawki podatku.
Brak konieczności obniżenia podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia budynków i zmianą stawki podatku.
Czy zaistniałym stanie faktycznym Wnioskodawca jest uprawniony do wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w postaci ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a jeśli tak to jaką stawkę zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych powinien stosować?
Zmiana przeznaczenia budynku przed zakończeniem inwestycji nie nakłada obowiązku skorygowania wcześniej wystawionych faktur ze stawką preferencyjną właściwą dla świadczenia usług budowlanych związanych z budownictwem mieszkaniowym. Świadczący usługę jest zobowiązany do opodatkowania usług budowlanych stawką podstawową od momentu zmiany przeznaczenia budynku z mieszkalnego na usługowy.
PIT - zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do świadczeń realizowanych w ramach umowy konsorcjum obejmujących wartość robót budowlanych oraz wartość urządzeń i materiałów dostarczonych na plac budowy.
w zakresie: 1. Czy w sytuacji, gdy koszt prac przewidzianych w umowie jest większy niż zakładany początkowo, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy powstanie w dniu pierwotnego wykonania usług budowlanych czy też w momencie zawarcia przez strony ugody lub uprawomocnienia się orzeczenia sądu? 2. Czy w sytuacji potwierdzenia w pytaniu nr 1, że przychód w podatku dochodowym
Czy Wnioskodawca od dnia 1 stycznia 2017 r. ma prawo dodatkowego dokumentowania nabycia od podwykonawców robót budowlanych dokumentem własnym w jednym egzemplarzu o nazwie faktura wewnętrzna, przy jednoczesnym przyjęciu zasady, że kwota podatku należnego z wyżej wymienionej faktury wewnętrznej będzie ewidencjonowana przez Wnioskodawcę w ewidencji sprzedaży prowadzonej do celów podatku od towarów i
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez podmiot niezarejestrowany jako podatnik VAT.
odnośnie skutków podatkowych zawieranych umów o świadczenie usług budowlanych
Czy Wnioskodawca będzie mógł opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, zgodnie z ustawą o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, przychody z tytułu działalności usługowej oznaczonej kodami PKWiU: 42.11, 42.11.1, 42.12, 42.13, 42.21, 42.21.1, 42.21.11, 42.21.11.0, 42.21.12, 42.21.12.0, 42.21.13, 42.21.13.0, 42.21.2, 42.21.21, 42.21.21.0
Czy montaż poręczy, pochwytów, odbojnic i okładzin ściennych wykonanych z płyt ochronnych kwalifikuje się jako roboty budowlane oraz czy przychód z wykonywania tych robót budowlanych może być opodatkowany w formie ryczałtu ewidencjonowanego wg stawki 5,5%?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie określenia obowiązku podatkowego w przypadku wykonywania usług budowlanych i świadczenia usług najmu powierzchni biurowej.
Czy datą powstania przychodu dla Wnioskodawcy jest w takim przypadku data wykonania zleconej usługi budowlanej, czy też data wystawienia rachunku dokumentującego wykonanie zleconej usługi budowlanej?
Czy Wnioskodawca może opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychód z tytułu działalności usługowej jeśli roboty przeprowadza jako podwykonawca pomiotu realizującego projekt inwestycyjny?
w zakresie ustalenia czy w przypadku zatrzymania przez Wnioskodawcę na poczet tzw. kaucji gwarancyjnej części należności Podwykonawcy (udokumentowanej fakturą) za wykonane roboty budowlane znajdą zastosowanie przepisy art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. czy na mocy art. 15b powołanej ustawy, Spółka będzie zobowiązana do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części wydatków