Interpretacje

Interpretacja
13.12.2024 Podatki

Zdarzenie ma charakter pierwotny, czyli istniało już w momencie nieprawidłowego rozpoznawania przychodu należnego. W konsekwencji należy skorygować błędnie wykazany przychód za okres w którym został wykazany tj. w 2019 r.

Interpretacja
19.06.2024 Podatki

Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.

Interpretacja
22.02.2021 Podatki

• Czy w okolicznościach przedstawionych w stanie faktycznym przychód należny z tytułu sprzedaży w podatku dochodowym od osób prawnych powstanie z chwilą: - otrzymania przez kupującego zawiadomienia o gotowości towaru do odbioru, co strony uznają za wydanie towaru, - faktycznego odebrania tegoż towaru przez Kupującego, względnie w przypadku zwłoki w odbiorze z chwilą przejścia na kupującego ciężarów

Interpretacja
26.10.2016 Podatki

w zakresie momentu powstania przychodu należnego z tytułu wykonania usługi przez Spółkę

Interpretacja
17.06.2016 Podatki

Czy w związku z zawarciem ugody podatnik powinien dokonać zmniejszenia przychodu o uznaną pomiędzy stronami kwotę w okresie bieżącym (marzec 2016 r.), w którym została wystawiona faktura korygująca, czy należy dokonać korekty przychodu wstecz, tj. w okresach kiedy świadczone były usługi (lata 2014-2015)?

Interpretacja
04.05.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.

Interpretacja
17.02.2016 Podatki

w zakresie ustalenia, czy prowizje i opłaty oraz odsetki faktoringowe należne Bankowi z tytułu świadczonych przez Bank usług faktoringu niepełnego będą stanowiły przychody należne w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz momentu powstania ww. przychodu.

Interpretacja
17.02.2016 Podatki

w zakresie ustalenia, czy prowizje i opłaty oraz odsetki faktoringowe należne Bankowi z tytułu świadczonych przez Bank usług faktoringu niepełnego stanowią przychody należne w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz momentu powstania ww. przychodu.

Interpretacja
30.12.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy w związku z zawieranymi przez Spółkę transakcjami sprzedaży do podmiotu powiązanego, Spółka na bazie wystawionego przez siebie dokumentu korygującego, nieodwołującego się do konkretnych faktur sprzedażowych lecz wyłącznie do określonych surowców/półproduktów/produktów gotowych w danym roku powinna dokonać korekty przychodu podatkowego oraz

Interpretacja
22.10.2015 Podatki

Czy przychód w odniesieniu do świadczonej przez Wnioskodawcę usługi udzielenia licencji powstanie w momencie udostępnienia mu przez platformę miesięcznego raportu rozliczeniowego?

Interpretacja
31.07.2015 Podatki

Czy w zdarzeniu przyszłym opisanym powyżej za datę powstania przychodu, o którym mowa w art. 12. ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 poz. 397 ze zm.) (dalej: ustawa o CIT), należy zgodnie z art. 12. ust. 3e uznać dzień otrzymania przez Wnioskodawcę zapłaty?

Interpretacja
18.05.2015 Podatki

Czy Spółka postępuje prawidłowo ujmując skutki korekt przychodów dotyczących udzielanych rabatów, skont i reklamacji od klientów (po sporządzeniu i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, którego dotyczą) w bieżącym okresie pod datą wystawienia faktury korygującej?

Interpretacja
28.04.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.

Interpretacja
09.04.2015 Podatki

Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że w przypadku wystawienia korekty dokumentu potwierdzającego dokonanie sprzedaży, niezależnie od jej przyczyny, korekta wysokości przychodu powinna zostać uwzględniona w rozliczeniu za miesiąc, w którym powstał pierwotny przychód z tytułu danej transakcji?

Interpretacja
12.01.2015 Podatki

sposób ustalenia przychodu z tytułu dokonanej sprzedaży poprzez zawartą umowę komisu

Interpretacja
19.12.2014 Podatki

Czy zwrot towarów z tytułu gwarancji lub zwrotu towarów nierotujących (możliwość zwrotu wynika z umów zawartych z odbiorcami) do faktur sprzedaży wystawionych w okresach (latach) poprzednich pomniejsza przychody okresu, w którym wystawiono fakturę korygująca sprzedaż? Czy koszt zakupu zwracanych towarów z tytułu gwarancji lub zwrotu towarów nierotujących (możliwość zwrotu wynika z umów zawartych z

Poprzednia Następna