Sposób rozliczenia wpłacanych wadiów z tytułu przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości.
Moment powstania przychodu z tytułu usługi projektowej wraz z przeniesieniem majątkowych praw autorskich bądź bez przeniesienia majątkowych praw autorskich.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania Wnioskodawcy za podatnika z tytułu czynności wykonywanych w ramach porozumienia zawartego z A.
Termin wystawienia faktury dokumentującej otrzymane wadium oraz faktury dokumentującej oddanie przedmiotu w dzierżawę.
Prawo do korekty faktury dokumentującej otrzymane wadium do zera oraz do korekty deklaracji za okres, w którym Wnioskodawca uzyska potwierdzenie odbioru przez oferenta faktury korygującej w sytuacji odstąpienia oferenta od zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu w rozumieniu treści art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz.397 ze zm.)?
czy na notariuszu ciąży obowiązek wystawienia faktury VAT i rozliczenia podatku od towarów i usług w związku z organizowaniem przez niego przetargu na sprzedaż ruchomości upadłej Spółki
Czy można wystawić fakturę korygującą do faktury VAT , która dokumentowała wpłaconą zaliczkę wadium i z jaką datą należy wystawić fakturę korygującą?
W przypadku, gdy nie doszło do zawarcia umowy, Gmina ma prawo do wystawienia faktury korygującej oraz dokonania korekt deklaracji VAT-7 zgodnie z ww. przepisami.
1. Czy uzyskana kwota pieniężna ponad rozliczany wkład budowlany lub mieszkaniowy, a przeznaczona na fundusz remontowy stanowi przychód podatkowy, czy też jest przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i korzysta ze zwolnienia zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy uzyskana kwota pieniężna ponad rozliczany wkład budowlany lub mieszkaniowy, a przeznaczona
Czy wpłacone wadium może być potraktowane jako zaliczka na poczet dostawy towaru, o której mowa w art. 19 ust. 11 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Jeżeli kontrahent nie odbierze specyfikacji przetargowej wysłanej za zaliczeniem pocztowym można anulować fakturę wystawioną i dostarczoną kontrahentowi?.
Czy wydawanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia w ramach organizowanych przetargów przez Gminę podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?Jeżeli nie, to jak należy dokumentować takie operacje ?