Skuteczność wyboru formy opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej.
Możliwość uznania przelewu za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Skuteczność zmiany opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Brak możliwości wyboru zryczałtowanej formy opodatkowania dla przychodów z działalności gospodarczej poprzez złożenie dyspozycji przelewu płatności podatku.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Wybór ryczałtu jako formy opodatkowania za pośrednictwem przelewów PPE.
Możliwość uznania przelewu oznaczonego identyfikatorem podatkowym PPE za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Możliwość uznania przelewu oznaczonego identyfikatorem podatkowym PPE za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące wyboru formy opodatkowania.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania odpisów amortyzacyjnych.
w zakresie ustalenia: - czy w związku z błędnie wykonanym przelewem zbiorczym, gdzie później Spółka ponownie dokonała przelewu dostawcy wartość podatku VAT z każdej faktury osobno z wystawionych uprzednio faktur na rachunek VAT kontrahenta, a następnie nadpłata w wysokości kwoty podatku VAT została zwrócona przez kontrahenta, Spółka będzie miała możliwość zaliczenia poniesionego wydatku do kosztów
Czy wpłata zaliczki na dostawę/rozbudowę środków trwałych dokonana 30 grudnia 2019 r. na rachunek Kontrahenta nie będący na białej liście będzie mogła być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych po oddaniu środka trwałego do użytkowania? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy istnieje możliwość odliczenia od dochodu darowizny na rzecz Stowarzyszenia?
Korekta podatku należnego oraz podstawy opodatkowania. Potwierdzenie odbioru faktury przez kontrahenta przelew bankowy, oświadczenie, kompensata, przyjęcie porozumienie. Termin korekty podatku należnego.
Czy zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 9 ustawy o CIT podatek VAT wykazany przez Spółkę na fakturze dokumentującej aport Praw własności przemysłowej, w szczególności Znaków Towarowych, zapłacony przez Nową Spółkę przelewem bankowym do Spółki, będzie stanowił podatek VAT należny dla Spółki i tym samym otrzymana przez Spółkę zapłata na pokrycie podatku nie będzie stanowić przychodu podatkowego dla Spółki?
Czy stanowią różnice kursowe, o których mowa w art. 15 ust. 1 i 1a oraz art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice kursowe powstałe w efekcie rozliczeń dokonywanych według metody - systemu rozliczeniowego Intercompany Settlement (IS), przyjętego przez przedsiębiorstwa z grupy kapitałowej, polegającego na dokonywaniu rozliczeń w jego ramach (między spółkami z grupy) przez jeden
Czy spółka wykonująca usługi budowlane (projekt i budowa zbiorników i płyt obornikowych)na zlecenie rolników ryczałtowych jest zwolniona od ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych?
Czy można dokonać odliczenia od dochodu wydatków poniesionych z tytułu użytkowania sieci Internet udokumentowanych fakturą VAT, za którą zapłata następuje przelewem ?