Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach umowy powierniczej.
Czy zawarcie przez Spółkę – występującą w roli Powiernika – Umowy Powiernictwa i nabycie – w jej wykonaniu – przez Spółkę (w imieniu własnym, lecz na rzecz Powierzającego) Jednostek Uczestnictwa będzie skutkowało utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Fundację, brak obowiązku opodatkowania świadczeń dokonanych bez odpłatności jako nieodpłatne świadczenia, skutki podatkowe występujących po stronie Fundacji z tytułu wykonania przez powiernika umowy powiernictwa.
Czy prawidłowe jest twierdzenie, że uzyskane w ramach umowy UUI i UPPW wpływy z tytułu ściągnięcia wierzytelności od dłużnika nie stanowią w całości przychodów podatkowych Wnioskodawcy, a ich przekazanie klientom (wierzycielom) nie stanowi kosztów uzyskania przychodu, natomiast przychodami podatkowymi Wnioskodawcy są wyłącznie kwoty wynagrodzenia przewidziane w umowie zawartej z klientem (umowie UUI
Prawo do odliczenia przez Wnioskodawcę (Powierzającego) podatku VAT z faktury wystawionej przez Powiernika dokumentującej przeniesienie na rzecz Wnioskodawcy prawa własności przedsiębiorstwa oraz prawa do zwrotu podatku VAT na podstawie art. 87 ustawy o VAT, - Opodatkowanie podatkiem VAT przez Powiernika transakcji przeniesienia na Powierzającego własności przedsiębiorstwa.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na otwarty rachunek powierniczy. Możliwość wystawienia faktury na wartość uwzględniającą zmniejszenie ceny .
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla wypłat środków zgromadzonych na rachunku powierniczym oraz obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę kaucji rezerwacyjnych następnie przekazywanych na rachunek powierniczy
podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania opłat rezerwacyjnych, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wypłaty środków zgromadzonych na otwartym rachunku powierniczym przez bank na rachunek bieżący Wnioskodawcy oraz terminu ich dokumentowania.
czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z dokumentów związanych z nabyciem towarów i usług mimo, iż wystawione są one na Pana Ł. N., jako nabywcę, - czy Wnioskodawca może wystawić fakturę z tytułu sprzedaży nieruchomości (poszczególnych lokali) we własnym imieniu mimo, iż w akcie notarialnym widnieje Pan Ł. N. jako sprzedawca (zleceniobiorca umowy pośrednictwa).
brak obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę opłat rezerwacyjnych następnie przekazywanych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy oraz brak obowiązku dokumentowania wpłat dokonywanych przez nabywców lokali mieszkalnych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy, - zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę środków pieniężnych przeniesionych przez bank z rachunków powierniczych
Zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę zapłat od nabywców udziałów w prawie własności lokalu garażowego na podstawie umowy zobowiązującej do wybudowania budynku, do ustanowienia odrębnej własności lokalu garażowego, oraz przeniesienia udziału w lokalu garażowym (miejsce postojowe)