Skutki podatkowe przeniesienia części pracowników Działów do Oddziału.
Dotyczy określenia okresu w którym można odliczyć naliczony podatek VAT.
Czy otrzymana przez Spółkę wartość VAT należnego, wynikająca z faktury wystawionej przez Spółkę w związku z aportem do Nowej Spółki maszyny przemysłowej, stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 uCIT?
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu oraz uznanie podatku należnego wykazanego w związku z rozliczeniem importu usług za podatek naliczony.
Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
Sposób rozliczenia udzielonych upustów z tytułu obniżenia zużycia energii elektrycznej przez odbiorców uprawnionych.
W zakresie uznania Sprzedającego za podatnika VAT, sprzedaży nieruchomości podlegającej pod przepisy ustawy o VAT, opodatkowana transakcji dostawy niezabudowanych terenów budowlanych, rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą, uprawnienia Kupującego z tytułu transakcji do odliczenia i zwrotu na jego rachunek bankowy .
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości wystawienia faktur korygujących, zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego, obniżających wartość wynagrodzenia wynikającego z faktur korygujących z roku 2021, i w konsekwencji zmniejszenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego oraz braku możliwości wystawienia kolejnych faktur korygujących in plus w wyniku pozytywnego rozpatrzenia skargi kasacyjnej
Moment ujmowania korekt „in minus” i „in plus” przez sprzedawcę w rozliczeniach z tytułu polskiego VAT oraz wystawianie faktur korygujących w przypadku podwyższenia i obniżenia ceny towarów.
Niepodleganie Płatności Gwarancyjnych opodatkowaniu podatkiem VAT, brak wpływu otrzymywanych Płatności Gwarancyjnych na kwoty VAT naliczonego i należnego wykazywane w deklaracjach Beneficjenta oraz brak obowiązku udokumentowania fakturami otrzymywanych Płatności Gwarancyjnych.
W zakresie możliwości zastosowania metody „w stu” przy opodatkowaniu transakcji WDT i eksportu towarów – w przypadku, gdy Spółka nie posiada dokumentacji pozwalającej na skorzystanie ze stawki VAT 0% – stawką właściwą dla dostaw krajowych i potraktowania kwoty wynikającej z wystawionej przez Spółkę faktury jako kwoty brutto, a przyjęcie jako podstawy opodatkowania kwoty z faktury, pomniejszonej o kwotę
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania oraz kwoty należnego VAT, z tytułu wpłat (...) na rzecz NFZ za okres, w którym Wnioskodawca dokonuje ww. wpłaty.
Uznanie uzgodnień zawartych w umowach z kontrahentami za uzgodnienia w rozumieniu art. 29a ust. 13 ustawy, w związku z czym prawo do obniżenia podstawy opodatkowania powstaje w okresie rozliczeniowym, w którym została wystawiona faktura korygująca.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT, jeżeli będą one przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej.
Brak możliwości dokonania korekty faktur sprzedażowych stosując stawkę 0% i otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku
Dotyczy kwestii odliczenia podatku VAT oraz przechowywania dokumentów wyłącznie w formie elektornicznej.
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów należących do franczyzodawcy oraz towarów tzw. „reginalnych”.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów poniesionych na realizację projektu w ramach konkursu z dziedziny (…) pn. „(…)”, polegającego na polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnej i pomysłowej nowej pracowni edukacyjnej, którego realizatorem będzie Szkoła Podstawowa.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów poniesionych na realizację projektu w ramach konkursu z dziedziny (…) pn. „(…)”, polegającego na polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnej i pomysłowej nowej pracowni edukacyjnej, którego realizatorem będzie Szkoła Podstawowa.
Skutki podatkowe dotyczące wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku należnego, uwzględniania dla celów VAT faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku naliczonego, odliczenie podatku VAT z faktur na których jako nabywca wskazana jest Spółka Dzielona, korygowania danych nabywcy notą księgowa i rozpoznania obowiązku podatkowego
Wyłącznie Spółce Dzielonej przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku, w którym obowiązek podatkowy dla danej dostawy towarów lub świadczonej usługi powstał przed Dniem Wydzielenia i przed Dniem Wydzielenia otrzymano fakturę dokumentującą tę transakcję, jednakże Spółka Dzielona nie skorzystała z prawa do odliczenia VAT w tym zakresie (np. wobec uprawnienia do odliczenia podatku
Miejsce opodatkowania świadczonych usług logistycznych, obowiązek wystawienia faktur korygujących oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego.
Okres rozliczeniowy, w którym Spółka powinna ująć zmniejszenie/zwiększenie podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Korektą wynagrodzenia.