Uznania sprzedających za podatników, opodatkowania transakcji sprzedaży, niezabudowane tereny budowlane,rejestracji sprzedających jako podatników podatku VAT, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą (fakturami), uprawnienia kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji.
Opodatkowanie wypłaty z kolumbijskiego funduszu oszczędnościowo-emerytalnego.
W zakresie uznania, że dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji stanowić będzie dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, będzie opodatkowana VAT i nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT a w wyniku otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT potwierdzającej faktyczne dokonanie Transakcji, Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego przy nabyciu Nieruchomości
Opodatkowania sprzedaży działki o powierzchni ok 0,2470 ha powstałej z podziału działki nr (...).
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej działki oraz obowiązek wystawienia faktury.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy niezabudowanej nieruchomości jako dostawy towarów niekorzystającej ze zwolnienia od podatku VAT oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż nieruchomości.
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz obowiązek udokumentowania tej sprzedaży fakturą.
Czy wydatki ponoszone przez X na ubezpieczenia społeczne, fundusz pracy oraz wpłaty na PPK od wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej finansowane ze środków X stanowią koszt uzyskania przychodu.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy działki niezabudowanej 1/1 jako dostawy towarów niekorzystającej ze zwolnienia od podatku VAT oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę, odpowiadające wysokości składek na ubezpieczenia społeczne, fundusz pracy oraz wpłat na PPK finansowanych ze środków Spółki od wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki?
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w niezabudowanej działce oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Uznanie sprzedaży nieruchomości za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania tej transakcji.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości niezabudowanej.
Opodatkowanie sprzedaży działki oraz obowiązek wystawienia faktury.
Nieuznanie Gminy za podatnika podatku VAT w związku z planowanym obciążeniem Inwestora Kosztami sporządzenia MPZP i braku obowiązku wystawienia faktury
Podleganie opodatkowaniu dostawy dwóch działek, braku możliwości zastosowania zwolnienia dla ww. dostawy oraz sposobu udokumentowania tej dostawy.
Zakres opodatkowania sprzedaży udziału we współwłasności nieruchomości oraz udokumentowania faktura tej czynności.
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniami do wykorzystania finansowania z Funduszu Inwestycji Samorządowych
Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym w momencie nieodpłatnego otrzymania dodatkowej akcji (matching share) powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, lecz będzie on korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 24 ust. 11 ustawy PIT?
Dotyczy skutków podatkowych uczestnictwa Pracowników Uprawnionych zatrudnianych u Wnioskodawcy w Planie motywacyjnym. Dotyczy obowiązków płatnika w związku z przychodem powstałym w ramach realizacji Planu po stronie jego pracowników?
brak powstania przychodu z tytułu doprowadzenia stopnia zaawansowania prac do poziomu przewidzianego w planie płatności zaliczek w momencie wystawienia faktury zaliczkowej
Korekta cen przedmiotowych towarów/usług, ponoszona przez Spółkę w związku z korektą jej dochodowości, powinna być odniesiona do momentu, w którym koszty te zostały potrącone, jako koszty bezpośrednio związane z przychodami Spółki. Należy zatem dokonać korekty kosztów wstecz, tj. w roku którego dochodowość jest korygowana, bez względu na moment zaksięgowania przez Spółkę dokumentu korygującego .