Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Prawo do wystawiania faktur do paragonów z NIP z kwotą należności ogółem nieprzekraczającą 450 zł albo 100 euro oraz brak podwójnego opodatkowania tej transakcji.
Uznanie wystawianych przez Państwa dokumentów za faktury uproszczone i brak obowiązku wystawienia faktur zwyczajnych.
Uznanie świadczonych usług za usługę międzynarodowego transportu towarów oraz opodatkowanie tych usług stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu drewna udokumentowanego asygnatą, rachunkiem oraz paragonem fiskalnym.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Skutki podatkowe związane z koniecznością pobierania opłaty za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.
Skutki podatkowe związane z koniecznością pobierania opłaty za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.
Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, w sytuacji gdy osoby fizyczne będą płacić przelewem, za pomocą aplikacji BLIK i kartą płatniczą przez terminal, możliwości przechowywania faktur i paragonów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej oraz dokumentowania sprzedaży na rzecz podatników i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Brak obowiązku wydruku i wydawania paragonów fiskalnych nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Brak obowiązku wysłania Klientom paragonu fiskalnego w przypadku sprzedaży ewidencjonowanej przy użyciu kasy rejestrującej oraz przesyłania Klientom wyłącznie faktur elektronicznych w sposób przewidziany Regulaminem tj. poprzez wysłanie ich na wskazany przez Klienta adres e-mail, udostępnienie ich pod linkiem umożliwiającym ich pobranie na urządzenie Klienta lub udostępnienie ich na osobistym koncie
Możliwość wystawienia faktur do paragonu na rzecz rolnika ryczałtowego bez żądania jej wystawienia oraz wydania rolnikowi ryczałtowemu faktury bez wydania paragonu.
Wydanie faktur bez żądania osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, przy równoczesnym ewidencjonowaniu sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Możliwość wystawiania faktur i paragonów podczas zawieszenia działalności gospodarczej oraz brak obowiązku naliczania podatku VAT i dokumentowania fakturą wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu umowy zlecenia.
Dokumentowanie zwrotu wydatków poniesionych w związku z prowadzonym postępowaniem upadłościowym. Niekorzystanie ze zwolnienia od podatku zwrotu wydatków poniesionych na znaczki pocztowe i zwrotne potwierdzenie odbioru korespondencji. Podstawa opodatkowania. Prawo do odliczenia podatku.
Brak prawa do wystawienia faktury dla świadczenia usług udokumentowanych paragonem fiskalnym niezawierającym NIP nabywcy
Brak obowiązku wydania klientom paragonów fiskalnych dokumentujących sprzedaż internetową B2C.
Brak opodatkowania napiwków. Wykazywanie napiwków na paragonach fiskalnych. Wykazywanie napiwków na fakturach.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - braku opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków, - uznania za dopuszczalne wykazywanie na paragonach napiwki ze stawką 0% (zero techniczne) - możliwości wykazywania napiwków na fakturach ze stawką n/p.