Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do świadczenia otrzymywanego z Niemiec.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie świadczeń emerytalnych otrzymywanych z Pracowniczego Programu Emerytalnego z Niemiec.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Opodatkowanie emerytury otrzymywanej z pracowniczych programów emerytalnych działających we Francji.
Skutki podatkowe otrzymywania świadczeń wypłacanych z zagranicznych pracowniczych programów emerytalnych.
Powstanie obowiązku podatkowego na podstawie art. 19a ust. 8 ustawy oraz udokumentowanie fakturą przekazanej zaliczki, a także podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT końcowych rozliczeń między Państwem a Partnerem.
Ustalenie rezydencji podatkowej i opodatkowanie świadczenia superannuation wypłacanego z Australii w 2023 r.
Opodatkowanie środków otrzymanych w związku z likwidacją dodatkowego funduszu emerytalnego.
Opodatkowanie środków otrzymanych w związku z likwidacją dodatkowego funduszu emerytalnego.
Obowiązek podatkowy i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Finlandii.
Powstanie przychodu w Polsce w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę (szwajcarskiego rezydenta podatkowego) Udziałów do Fundacji z siedzibą w Księstwie Lichtensteinu w celu porycia funduszu założycielskiego.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania świadczeń otrzymywanych z
Czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych w 2019 r. Wnioskodawczyni była rezydentem Francji a w 2020 r. jest rezydentem Polski?
Zwolnienie z opodatkowania świadczenia wypłaconego ze środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym, stanowiącym tzw. II filar ubezpieczeń w Konfederacji Szwajcarskiej, utworzonym w oparciu o przepisy dotyczące pracowniczych programów emerytalnych obowiązujących w Konfederacji Szwajcarskiej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Czy Wnioskodawca w latach 2018 2020, jeśli będzie przez ponad 183 dni w roku zamieszkiwał na terenie Francji oraz posiadał w tym kraju centrum interesów osobistych i gospodarczych (ośrodek interesów życiowych), nie będzie polskim rezydentem podatkowym i związku z tym nie będzie podlegał w Polsce opodatkowaniu od dochodu uzyskanego na podstawie umowy o pracę zawartej z E. w G.?
Czy Wnioskodawca w latach 2012 2017 był polskim rezydentem podatkowym i związku z tym Jego dochód uzyskany na podstawie umowy o pracę nie podlegał opodatkowaniu w Polsce?
Dochód uzyskany z tytułu sprzedaży udziału w nieruchomości położonej na terenie Francji będzie w Polsce zwolniony z opodatkowania.
Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo nie pobierając i nie odprowadzając do Urzędu Skarbowego zryczałtowanego 20% podatku dochodowego od ww. umowy o dzieło, mając dostarczony certyfikat rezydencji wykonawcy dzieła, z którego wynika, że miejscem zamieszkania artysty jest Finlandia i że podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu umowy między Rządem Rzeczypospolitej a Republiką Finlandii