Odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych stanowią koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a updop.
Czy w związku z zakupem mieszkania na cele prywatne (nie wprowadzając mieszkania jako środek trwały do firmy) Wnioskodawca może opodatkować najem zryczałtowanym podatkiem w wysokości 8,5 %?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy odpisy na fundusz remontowy: budynku i urządzeń kotłowni centralnego ogrzewania, budynku i urządzeń ujęcia wody (hydroforni) stanowiłyby koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 9 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży mieszkania.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży mieszkania na budowę budynku mieszkalnego oraz spłatę kredytu.
Obowiązek podatkowy nie powstanie z chwilą dokonania przez klientów wpłaty na zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy (bez możliwości dysponowania tymi środkami pieniężnymi przez Wnioskodawcę), lecz w momencie uwolnienia tych środków z rachunku. Ponadto Strona winna wystawić fakturę nie później niż z chwilą powstania obowiązku podatkowego, czyli z chwilą gdy bank dokona wypłaty na rzecz Strony
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania.
1. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na obrotowym rachunku bankowym Wspólnoty Mieszkaniowej, które pochodzą z wpłat zaliczek na media oraz na utrzymanie części wspólnej są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym funduszu remontowego, które pochodzą z wpłat przeznaczonych na wykonywanie remontów w zasobie
Zakres możliwości odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu przeznaczonego na finansowanie inwestycji mieszkaniowej w ramach tzw. ulgi odsetkowej.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty pieniędzy otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy. Dokumentowanie tych wpłat.
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczać w koszty uzyskania przychodów prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, część opłat na fundusz remontowy oraz część pozostałych opłat (czynszu) do wspólnoty mieszkaniowej, a także część wartości netto faktury wystawianej na jego imię i nazwisko, za energię elektryczną zużywaną w swoim mieszkaniu, w którym wykorzystuje jeden pokój na siedzibę biura swojej
Czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej uzyskany z ulokowania wolnych środków w funduszu inwestycyjnym jest zwolniony z podatku?
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia mieszkania zaległych opłat za czynsz, gaz, energię elektryczną i innych opłat eksploatacyjnych oraz kosztów remontu i zapłaconego podatku od spadków i darowizn.
Sprzedaż lokali z garażami i komórkami lokatorskimi, stawka podatku dla FV zaliczkowych zapłaconych w 2010 r.
Wynajem mieszkania na cele mieszkaniowe: zwolnienie od podatku, rozliczenie opłat za media (wliczane do podstawy opodatkowania), prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z opłat za media (brak prawa).
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów Pytania dotyczące interpretacji przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.): a) Czy Spółka ma prawo zaliczyć wydatek na wynajem mieszkania służbowego do kosztów uzyskania przychodu na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy, darowizna gruntu z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 7% właściwej dla obiektów budownictwa mieszkaniowego?
Czy wydanie mieszkania do użytkowania właścicielom na podstawie protokołu odbioru robót i wystawionej, na jego podstawie, faktury sprzedaży, bez zachowania formy szczególnej sprzedaży w postaci aktu notarialnego nie rodzi obowiązku zapłacenia podatku dochodowego od osób prawnych?