Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu wobec przychodów z tytułu licencji oraz udostępniania miejsca/czasu na reklamę w Internecie.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany pobrać oraz wpłacić jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzenia należnego kontrahentowi, z tytułu nabytych zdjęć, wykorzystywanych przy wydawaniu publikacji książkowych, a kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy będzie wartość zapłaconego za podatnika podatku
opodatkowanie kosztów przesyłki ponoszonych w związku ze sprzedażą książek przez internet
Przychody z tytułu praw majątkowych jak i poniesione koszty powinny zostać wykazane w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym zostaną uzyskane (poniesione). Z uwagi na to, iż przewidywany koszt wydania pamiętnika będzie znacznie przewyższać spodziewany przychód z tytułu sprzedaży pamiętników, nie wystąpi dochód do opodatkowania lecz strata ze źródła przychodu, tj. z praw majątkowych
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży wysyłkowej książek za pobraniem osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej.
1. Czy wartość otrzymanej darowizny rzeczowej jest zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych?2. Czy uzyskane środki ze sprzedaży książek będą również korzystały w całości ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym od osób prawnych?
umieszczanie na fakturze daty dokonania dostawy towarów lub daty dokonania zapłaty w przypadkach opisach we wniosku
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania sprzedaży towarów w księgarni internetowej.
Czy Fundacja powinna opodatkować dochody przeznaczone na wydatki związane z wydaniem nowej książki podatkiem dochodowym od osób prawnych, jako dochody przeznaczone na działalność gospodarczą?
zastosowanie właściwej stawki podatku VAT dla dostawy książki, właściwego momentu powstania obowiązku podatkowego oraz terminu wystawienia faktury dokumentującej dostawę
Czy w przypadku dostawy książek (PKWiU ex 22.11) z wyłączeniem książek adresowych o zasięgu krajowym, regionalnym i lokalnym, książek telefonicznych, teleksów i telefaksów, Wnioskodawca prawidłowo postępuje wystawiając fakturę VAT po wydaniu tych książek, ale przed upływem 30. dnia od dnia wydania?
1. Czy Wnioskodawca będąc czynnym podatnikiem VAT, miał prawo odliczyć podatek naliczony (22%) od druku ww. ksiązki? 2. Czy Zainteresowany od nieodpłatnego przekazania powinien wykazać podatek VAT w wysokości 0% oraz wystawić fakturę VAT wewnętrzną?
możliwość obniżenia kwoty podatku należnego na podstawie faktur korygujących, w sytuacji gdy dostawca nie posiada potwierdzenia jej odbioru przez kontrahenta
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostawy książek i czasopism specjalistycznych.
Czy z tytułu wydania pamiętnika na wyżej wymienionych warunkach i sprzedaży pewnej liczby egzemplarzy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek, mimo że nie osiągnąłby z tego dochodu? Jeżeli tak to jak wysoki byłby ten podatek i jak Wnioskodawca powinien wówczas rozliczać go z Urzędem Skarbowym? Gdyby Wnioskodawca nie sprzedawał żadnego egzemplarza, a tylko je rozdał czy sytuacja by się zmieniła?