Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez komornika.
Skutki podatkowe z tytułu dostawy nieruchomości niezabudowanej w trybie licytacji komorniczej.
Skutki podatkowe w podatku VAT przy sprzedaży przez komornika nieruchomości zabudowanej w ramach postępowania egzekucyjnego.
Obowiązek obliczenia i odprowadzenia podatku VAT na rachunek właściwego urzędu skarbowego z tytułu dokonania licytacyjnej sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz wystawienia faktury VAT z tego tytułu.
Ustalenie, czy sprzedaż licytacyjna nieruchomości będzie opodatkowana podatkiem VAT oraz dokumentowanie tej transakcji fakturą.
Występowanie jako płatnik podatku VAT w przypadku sprzedaży w trybie licytacji publicznej nieruchomości gruntowej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez komornika.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży licytacyjnej prawa wieczystego użytkowania działek nr 1 i nr 2 wraz z prawem własności położonych na tych działkach naniesień oraz brak obowiązku wystawienia faktury.
Obowiązek zapłaty podatku VAT z faktur dokumentujących usługę najmu, zapłaconego przez najemców na rachunek bankowy komornika sądowego.
Nieuznanie, że będzie Pan zobowiązany do powiększenia ceny lokalu o podatek VAT i odprowadzenia go do właściwego względem siedziby dłużnika Urzędu Skarbowego oraz obowiązku wystawienia faktury tę transakcję dokumentującą.
Zwolnienie od podatku VAT licytacyjnej sprzedaży nieruchomości zabudowanej objętej działką nr 1.
‒ Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT oraz zwolnienie od podatku VAT sprzedaży licytacyjnej lokalu wraz z komórkami lokatorskimi, ‒ Moment powstania obowiązku podatkowego, ‒ Obowiązek wystawienia przez Panią jako Komornika faktury.
Zatem Pan jako płatnik, o którym mowa w art. 18 ustawy, zobowiązany będzie do obliczenia i uiszczenia podatku VAT z tytułu dokonanej w imieniu Dłużnika dostawy w trybie licytacji działek ewidencyjnych nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 oraz do wystawienia faktury w imieniu i na rzecz Dłużnika, stosownie do treści art. 106c ustawy zawierającej wszystkie elementy faktury.
‒ Prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT w związku z nabyciem nieruchomości. ‒ Wskazanie czyje dane powinny figurować w miejscu kontrahenta w ewidencji zakupów deklaracji JPK_V7M.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w drodze licytacji komorniczej prawa własności nieruchomości, dla której prowadzona jest księga wieczysta numer X, obejmująca działkę zabudowaną nr 1 i działkę niezabudowaną nr 2 oraz nieruchomości, dla której prowadzona jest księga wieczysta numer Y, obejmująca niezabudowaną działkę nr 3, Obowiązek wystawienia faktury VAT dokumentującej sprzedaż ww. nieruchomości
Obowiązek Komornika do obliczenia i uiszczenia za Dłużnika podatku VAT od sprzedaży w trybie licytacji prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz obowiązek Komornika do wystawienia faktury VAT wobec braku adresu siedziby Dłużnika oraz braku numeru NIP Dłużnika
Dostawa ruchomości będących własnością Dłużnika, dokonana w trybie licytacji, podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 1 ustawy oraz nie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Wnioskodawca – jako płatnik – był zobowiązany do udokumentowania opisanej transakcji fakturami.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury dokumentującej nabycie nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Zwolnienie z podatku VAT do dostawy nieruchomości zabudowanej oraz samochodu w trybie licytacji komorniczej oraz braku dokumentowania tej transakcji fakturą.
brak obowiązku dokonania płatności metodą podzielonej płatności za faktury objęte 100% lub częściowym zajęciem komorniczym na rachunek bankowy komornika
obowiązek dokonywania korekty pierwotnie wystawionej przez Wnioskodawcę faktury VAT na rzecz wierzyciela za czynności egzekucyjne w sytuacji, kiedy dochodzi w późniejszym czasie do skutecznego ściągnięcia tych kosztów od dłużnika i przekazania ich wierzycielowi