Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Sprzedaż towarów przez Państwa na rzecz A. Sp. z o.o. oraz przez B. GB na Państwa rzecz podlega opodatkowaniu VAT Polsce oraz sposobu dokumentowania transakcji.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Urządzeń (wynikającego z faktur ) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Urządzeń (wynikającego z otrzymanych dokumentów celnych)
Wystawianie i przechowywanie dokumentów dla celów rozliczenia podatku VAT (w szczególności faktur) wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do odliczenia podatku naliczonego, z tytułu dokonanych zakupów towarów i usług, WNT i importu, wynikającego z faktur zakupowych i ich korekt oraz z odpowiednich dokumentów i zgłoszeń celnych, archiwizowanych wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do zastosowania
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS; dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej; określenie miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.
Brak obowiązku opodatkowania przez Państwa na terytorium Polski dostaw towarów wysyłanych z kraju trzeciego oraz możliwości wystawienia faktur korygujących.
opodatkowanie dostawy zintegrowanego urządzenia szlifująco-polerującego
Opodatkowanie usług świadczonych przez Spółkę tj. usługi w zakresie kosztów portowych THC oraz usługi odprawy celnej.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów sprawdzonych na unijny obszar celny.
w zakresie zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni w przypadku importu towarów
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% kompleksowych usług międzynarodowej spedycji towarów związanej z transportem międzynarodowym na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz moment powstania obowiązku podatkowego
uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i określenie podmiotu, na który powinna być wystawiona faktura wewnętrzna, wykazanie transakcji w deklaracji VAT-7
w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów przed dokonaniem importu na terytorium kraju oraz obowiązku wystawienia faktur korygujących
Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec czy jest to dzień dostawy towarów do siedziby Spółki na terytorium Polski ?
Czy transakcja zakupu powinna zostać rozpoznana jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru od kontrahenta z Niemiec i w związku z tym obowiązek podatkowy powstałby w dniu wystawienia faktury przez sprzedawcę czyli 27.02.2012 r., czy kierować się zasadą, że towar został przemieszczony do Polski z Niemiec gdzie wcześniej został zaimportowany co zobowiązuje do określenia obowiązku podatkowego na 15 dzień
WNT przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów importowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
dot. podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Kiedy (konkretna data) wystąpi obowiązek podatkowy w podatku VAT przy nabyciu towarów przywiezionych z Chin do Polski z odprawą celą w Hamburgu czy w dniu wystawienia dokumentu odprawy celnej przez przedstawiciela fiskalnego w Niemczech na towar i cło, czy w dniu faktycznego otrzymania towaru do magazynu w Polsce?
WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec.