Uznanie rozliczeń w zakresie wyrównywania poziomu dochodowości za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu oraz uznanie podatku należnego wykazanego w związku z rozliczeniem importu usług za podatek naliczony.
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Sprzedaż towarów przez Państwa na rzecz A. Sp. z o.o. oraz przez B. GB na Państwa rzecz podlega opodatkowaniu VAT Polsce oraz sposobu dokumentowania transakcji.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Rozpoznanie importu usług w Polsce, złożenie deklaracji VAT- 9M oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Termin odliczenia podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i usług oraz importu usług jak również obowiązek zapłaty odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT składki członkowskiej, a w konsekwencji braku obowiązku wykazania importu usług z tego tytułu.
Brak obowiązku wykazania jako import usług kosztów uwzględnionych w wycenie Jednostek Uczestnictwa.
Obowiązek wystawienia rachunku lub faktury z tytułu świadczenia usługi wynajmu pokoju lub wynajmu pokoju wraz z wyżywieniem na rzecz osób fizycznych, oraz obowiązek zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT UE oraz składania deklaracji VAT-9M za okres, w którym nastąpił import usług w przypadku korzystania z usług portali rezerwacyjnych mających swoją siedzibę na terenie państw Unii Europejskiej
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Urządzeń (wynikającego z faktur ) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Urządzeń (wynikającego z otrzymanych dokumentów celnych)
Skutki podatkowe dotyczące wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku należnego, uwzględniania dla celów VAT faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku naliczonego, odliczenie podatku VAT z faktur na których jako nabywca wskazana jest Spółka Dzielona, korygowania danych nabywcy notą księgowa i rozpoznania obowiązku podatkowego
Wystawianie i przechowywanie dokumentów dla celów rozliczenia podatku VAT (w szczególności faktur) wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do odliczenia podatku naliczonego, z tytułu dokonanych zakupów towarów i usług, WNT i importu, wynikającego z faktur zakupowych i ich korekt oraz z odpowiednich dokumentów i zgłoszeń celnych, archiwizowanych wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do zastosowania
Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu Spółki kosztami reklamacyjnymi I i braku obowiązku rozpoznania importu usług. Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na otrzymaniu przez Spółkę kosztów reklamacyjnych i dokumentowania tej transakcji. Podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu kontrahentów kosztami utylizacji i udokumentowania tej transakcji
Wniosek w zakresie podatku od towarów i usług dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług, od Producenta, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży usług przedłużonych gwarancji na rzecz nabywców oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu napraw gwarancyjnych.
Rozpoznanie importu usług audytu, wykazanie w deklaracji, ustalenie kursu waluty obcej według którego należy rozliczyć świadczone na rzecz Wnioskodawcy usługi audytu oraz udokumentowanie fakturą wewnętrzną importu ww. usług.
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS; dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej; określenie miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających dane, w tym NIP przedsiębiorstwa w spadku; obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego z dokumentów wystawionych na przedsiębiorstwo w spadku oraz obowiązek dokonania korekty importu usług w swojej deklaracji pomimo, że import usług był rozpoznany przez przedsiębiorstwo w spadku.
Brak obowiązku opodatkowania przez Państwa na terytorium Polski dostaw towarów wysyłanych z kraju trzeciego oraz możliwości wystawienia faktur korygujących.
rozpoznanie importu usług, zwolnienia od podatku nabywanej usługi na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT, oraz braku obowiązku wykazywania w deklaracji VAT-9M importu usług
opodatkowanie dostawy zintegrowanego urządzenia szlifująco-polerującego