Możliwość zmiany formy opodatkowania na ryczałt przy dostawie gazu w butlach, LPG, olejów samochodowych, płynów do spryskiwaczy i płynów do chłodnic.
Obowiązek stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do sprzedaży energii elektrycznej i gazu na rzecz podmiotu, który ma koncesję Prezesa URE na obrót tymi towarami i którego zużycie na potrzeby własne nie jest nieznaczne oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych bez uwzględnienia odwrotnego obciążenia.
Dotyczy ustalenia, czy pomoc publiczna z Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji jest objęta zakresem art. 17 ust. 1 pkt 47, czy otrzymanie pomoc publicznej zobowiązuje Spółkę do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58, oraz czy otrzymana pomoc publiczna stanowi przychód z działalności zwolnionej zgodnie z art. 17
Możliwość zastosowania odwrotnego obciążenia przy dostawie energii elektrycznej i gazu.
Brak opodatkowania otrzymanej pomocy związanej z nagłym wzrostem cen gazu ziemnego i energii elektryczne.
Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania tzw. zbiorczej korekty, tj. jedną fakturą korygującą Wnioskodawca będzie mógł skorygować cenę wynikającą z większej ilości faktur („pierwotnych”) dokumentujących transakcje sprzedaży gazu LPG zawarte z danym odbiorcą w danym okresie. Faktura powinna zawierać, oprócz elementów określonych w art. 106j ust. 2 ustawy, dodatkowo wskazanie okresu, do którego odnosi
Uprawnienie do wystawienia zbiorczej faktury korygującej oraz obowiązek wskazywania precyzyjnych kwot stanowiących podstawę obniżenia do poszczególnych faktur „pierwotnych”.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących dostawy gazu ziemnego z błędną stawką podatku.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostaw gazu przewodowego do Klientów.
Ustalenia dla świadczeń dostawy gazu, jego transportu i najmu butli miejsca świadczenia i stawki opodatkowania oraz ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu najmu butli na zasadach określonych w art. 19 ust. 13 pkt 4 Ustawy VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostaw wodoru.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia gazu przewodowego, sposób przeliczania kwot wykazanych na fakturach z tytułu nabycia gazu na bieżąco, moment rozliczenia faktur korygujących oraz sposób przeliczania kwot wykazanych na fakturach korygujących.
Warunki konieczne do spełnienia w przypadku zastosowania zwolnienia z akcyzy ze względu na przeznaczenie dla węglowodorów o kodzie CN 2711 12 11 do 2711 19 00
rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających ilość dostarczonej energii elektrycznej lub wyrobów gazowych,
Czy dochód organizacji pożytku publicznego wydatkowany na odsetki umowne naliczone przez kontrahenta za zwłokę w zapłacie za usługi i towary zgodnie z art. 481 K.C. jest zwolniony z art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka we wszystkich wskazanych wariantach fakturowania (faktury prognozowe, szacunkowe i rozliczeniowe) będzie mogła rozpoznawać przychód należny z upływem okresu rozliczeniowego wskazanego na fakturze?
Kiedy powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z wystawieniem faktury korygującej zmieniającej kwotę wynagrodzenia z tytułu dostawy paliwa gazowego w sytuacji, gdy przedmiotowe rozliczenie jest rezultatem otrzymania danych rzeczywistych?
określenie, czy w sytuacji sprzedaży na stacjach tankowania gazu CNG, dostarczanego tam poprzez sieć gazową, zastosowanie znajduje szczególny moment powstania obowiązku podatkowego
Czy w przypadku wystawiania faktur prognozowanych faktury końcowej rozliczeniowej za datę powstania przychodu należy uznać ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego na fakturze końcowej rozliczeniowej, tj. dzień dokonania rzeczywistego odczytu licznika gazomierza?
w przypadku obciążenia kontrahenta fakturą VAT (bądź refakturą) za usługi dystrybucyjne i przesyłowe, Spółka winna rozpoznać moment powstania obowiązku podatkowego zgodnie z art. 19 ust. 1 i ust. 4 cyt. ustawy;w przypadku obciążenia kontrahenta opłatami z tytułu przekroczenia mocy, obowiązek podatkowy powstanie w momencie wykonania usługi - obciążenia kontrahenta przedmiotową opłatą, a jeżeli przedmiotową