Ustalenie prawidłowości zmiany formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Usługi kształcenia w zakresie psychoterapii nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu fizjoterapii świadczonych przez Spółkę na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy specjalistów: anestezjologii, specjalistów rehabilitacji, ortopedów, masażystów oraz studentów II, III, IV i V roku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 lit. a ustawy.
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od .dnia 1 lutego 2023 r.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych świadczonych dla dla fizjoterapeutów, pielęgniarzy/pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy, farmaceutów, diagnostów i felczerów oraz zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkoleniowych prowadzonych dla naturopatów, osteopatów, chiropraktyków, bioenergoterapeutów, biomasażystów, akupunkturzystów, radiestetów i techników
Świadczenie usług przekwalifikowania zawodowego nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
W zakresie ustalenia, czy po planowanym Połączeniu Wnioskodawca – jako sukcesor prawny Spółek Przejmowanych – będzie mógł korzystać z ochrony prawnej, wynikającej z przepisów Ordynacji podatkowej, w odniesieniu do interpretacji indywidualnych wydanych na wniosek Spółek Przejmowanych w zakresie transakcji zrealizowanych do dnia połączenia.
Dotyczy skutków podatkowych przekształcenia spółki komandytowej w spółkę kapitałową.
wypłata zysku wspólnikowi spółki komandytowej (źródło, zwolnienie) i rozliczenia strat
w zakresie ustalenia, czy przychód Wnioskodawcy z tytułu wypłaty przez SK na rzecz Wnioskodawcy zysku oraz zaliczki na poczet przewidywanego zysku będzie mógł korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenie, czy do zysków wypracowanych przez Wnioskodawcę (spółkę komandytową) od dnia nabycia przez niego statusu podatnika CIT, wypłacanych Wspólnikowi przez Wnioskodawcę po tym dniu (tj. nabycia statusu podatnika CIT) znajduje zastosowanie zwolnienie określone w art. 13 ust. 3 Ustawy nowelizującej w związku z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, przy spełnieniu warunków stosowania tego zwolnienia.
Spełnienie warunku, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będącego jednym z warunków umożliwiających skorzystanie z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych, w przypadku posiadania przez Wnioskodawcę akcji w innej spółce kapitałowej
ochrona prawna przysługująca następcy prawnemu wynikająca z otrzymanych interpretacji indywidualnych przed zmianą formy prawnej i dotycząca rozliczeń podatkowych z tytułu czynności/transakcji/zdarzeń dokonanych w okresach rozliczeniowych po zmianie formy prawnej