1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w ramach płatności częściowych, na zakup lub wytworzenie środków trwałych, spełniające warunki określone w Rozporządzeniu, będą stanowić wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia podatkowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT w momencie ich faktycznej zapłaty, tj. zgodnie z metodą kasową? 2. Czy wydatki ponoszone przez
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży udziału w niezabudowanej działce oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży niezabudowanych działek nr 1 i nr 2 będących we współwłasności małżeńskiej oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży niezabudowanych działek nr 1 i nr 2 będących we współwłasności małżeńskiej oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Brak obowiązku wystawienia faktur korygujących do faktur dokumentujących wpłacone zaliczki.
możliwości i momentu uznania za koszty uzyskania przychodów zaliczkowo wypłaconego zysku jest nieprawidłowe oraz ustalenia, czy zasady współpracy z Partnerem przy zakupie lub sprzedaży towarów nie stanowią usług wymienionych w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału we współwłasności niezabudowanej działki wydzielonej z działek nr (...) oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
w zakresie sposobu potrącenia kosztów podatkowych.
w zakresie ustalenia, czy w stosunku do odsetek, które Spółka będzie ponosić od dnia 1 stycznia 2018 r. w związku z zaciągnięciem krótkoterminowych pożyczek w systemie Cash Poola w ramach udostępnionej jej linii kredytowej, a także w stosunku do odsetek od Pożyczki, którą Spółka planuje zawrzeć w kwietniu 2018 r. Spółka będzie uprawniona do stosowania art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia pieca do obróbki termicznej
Sposób dokumentowania spłacanych przez kontrahenta rat za wykonaną usługę budowy budynków mieszkalnych.
Podstawa opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania prac remontowo-budowlanych.
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz terminu zafakturowania świadczonych usług.
Czy sporządzane sprawozdania z przebiegu i zaawansowania robót za każdy miesiąc trwania Umowy, w formie wpisu do dziennika budowy, będą stanowiły podstawę do ustalenia przychodu z tytułu częściowego wykonania usług budowlanych, w sytuacji, gdy miesięczne wystawianie faktur nie jest możliwe, z uwagi na brak zaawansowania prac w wysokości 96% wartości kontraktu oraz na brak protokołu odbioru wykonanych
Jaki sposób fakturowania, uwzględniając zapisy w umowie oraz obowiązujące przepisy prawne, powinna w powyższej sytuacji przyjąć Spółka, tj. czy faktury przejściowe dokumentujące wykonanie przez Spółkę poszczególnych prac powinny w myśl umowy wskazywać jako podstawę opodatkowania kwotę równą 90% wartości wykonanych prac, czy też w myśl obowiązujących przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo biorąc za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług wartość umówioną w wysokości 80% wykonanych i odebranych robót, kształtując w ten sposób podstawę opodatkowania umownie, a nie faktycznie?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, jaką datę należy przyjmować jako datę powstania przychodu z tytułu umowy na wykonanie i dostawę kadłubowych bloków stalowych nadbudówek na statki.
Czy dopuszczalne jest wyodrębnienie w poszczególnych fakturach VAT poszczególnych elementów (etapów) realizacji budowy?
Od kiedy należy liczyć 7-dniowy termin wystawienie faktury zaliczkowej? Czy należy wystawiać fakturę zaliczkową, jeżeli w ciągu 7 dni od otrzymania zaliczki wydano towar i wystawiono fakturę główną?
Podatnik prowadzi działalność w zakresie produkcji programów komputerowych. Pojawił się z problem rozwiazania informatycznego dotyczącego wystawiania faktur zaliczkowych oraz sposobu ich ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej.Uzupełnienie do pisma - nr SIP 55681.
Podatnik zapytuje o możliwość zastosowania stawki VAT 0% na w/w fakturach częściowych - w oparciu o §61 pkt 6 lit. g) oraz pkt 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r.Zdaniem Podatnika takie prawo mu przysługuje.