Interpretacje

Interpretacja
28.10.2024 Podatki

Określenia momentu ujęcia w JPK_V7 kwot wynikających z faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i kwot podatku należnego („in plus”). Prawo do zastosowania stawki 0% VAT w odniesieniu do faktur korygujących wartość eksportu „in plus”, w związku z posiadaniem dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej wystawionego na podstawie pierwotnej faktury, gdy

Interpretacja
04.10.2024 Podatki

Możliwości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla eksportu towarów, zastosowania stawki 0% dla dostawy towaru wraz z usługą wysyłki i pakowania, braku obowiązku wystawiania faktury dokumentującej eksport towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz nie podlegania polskiej ustawie o podatku VAT zakupu przez firmę towarów z Ukrainy i wysyłanie ich z terenu

Interpretacja
27.09.2024 Podatki

Możliwość zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla eksportu towarów, zastosowanie stawki 0% dla usługi wysyłki i pakowania oraz brak obowiązku wystawiania faktury dokumentującej eksport towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Interpretacja
19.08.2024 Podatki

Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0% oraz wystawienia faktury dokumentującej dokonanie dostawy eksportowej w terminie 15-go dnia miesiąca po miesiącu, w którym dojdzie do przekazania prawa do rozporządzania jak właściciel Pojazdami oraz elementami Wyposażenia.

Interpretacja
27.02.2024 Podatki

Wpływ Korekty Cen na podstawę opodatkowania, obowiązek udokumentowania Korekty Cen fakturą korygującą, wystawienie zbiorczej faktury korygującej w przypadku obniżki oraz podwyższenia ceny (korekty „in minus” i „in minus”), oraz moment ujmowania tych korekt.

Interpretacja
18.01.2024 Podatki

Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów, w przypadku posiadania dokumentów opisanych we wniosku.

Interpretacja
11.01.2024 Podatki

W zakresie możliwości zastosowania metody „w stu” przy opodatkowaniu transakcji WDT i eksportu towarów – w przypadku, gdy Spółka nie posiada dokumentacji pozwalającej na skorzystanie ze stawki VAT 0% – stawką właściwą dla dostaw krajowych i potraktowania kwoty wynikającej z wystawionej przez Spółkę faktury jako kwoty brutto, a przyjęcie jako podstawy opodatkowania kwoty z faktury, pomniejszonej o kwotę

Interpretacja
22.08.2023 Podatki

Prawo do wystawienia faktury dokumentującej otrzymaną zaliczkę z tytułu eksportu towarów ze stawką podatku 0% oraz okresu rozliczeniowego właściwego do ujęcia faktury korygującej, wystawionej do faktury dotyczącej otrzymanej zaliczki na poczet eksportu towarów

Interpretacja
10.07.2023 Podatki

Dotyczy opodatkowania stawką VAT w wysokości 0%, w przypadku gdy Spółka posiada alternatywne zestawienie dokumentacyjne przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres, lecz nie posiada w tym terminie komunikatu IE 599.

Interpretacja
30.05.2023 Podatki

Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.

Interpretacja
26.05.2023 Podatki

Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na terytorium RP, UE i krajów trzecich.

Interpretacja
11.05.2023 Podatki

Zmniejszenie podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym została wystawiona faktura korygująca w związku z uwzględnieniem przez Sprzedawcę reklamacji.

Interpretacja
10.03.2023 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz prawo do zwrotu nadwyżki podatku.

Interpretacja
13.12.2022 Podatki

Podstawą opodatkowania w przedstawionym powyżej przypadku będzie kwota wypłaconego wynagrodzenia (pomniejszona o kwotę podatku u źródła) powiększona o kwotę podatku u źródła. Jeżeli po wystawieniu faktury wystąpią zdarzenia mające wpływ na treść wystawionej faktury lub okaże się, że wystawiona faktura zawiera błędy, podatnik, wystawia w takim przypadku fakturę korygującą. Fakturę korygującą wystawia

Interpretacja
22.08.2022 Podatki

Opodatkowanie usług prawniczych świadczonych na rzecz fundacji z Wielkiej Brytanii.

Interpretacja
13.07.2022 Podatki

Obowiązek Spółki jako następcy prawnego Pana „A” prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą do wystawienia faktury korygującej do faktury zaliczkowej dotyczącej eksportu towarów.

Interpretacja
22.12.2021 Podatki

Określenie momentu ujęcia w JPK_V7 kwot wynikających z faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i kwot podatku należnego („in plus”) oraz prawa do zastosowania stawki 0% VAT w odniesieniu do faktur korygujących wartość eksportu „in plus”, w związku z posiadaniem dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej wystawionego na podstawie pierwotnej faktury,

Interpretacja
22.04.2021 Podatki

w zakresie rozliczenia faktur korygujących w ewidencji za okres rozliczeniowy, w którym zostały wystawione oraz możliwości złożenia korekty deklaracji VAT-7 i dokonania korekty podatku należnego za miesiąc listopad 2019 r.

Interpretacja
15.04.2020 Podatki

ewidencji sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej realizowanej do innych niż Polska państw członkowskich Unii Europejskiej

Interpretacja
22.01.2019 Podatki

Rozliczenie transakcji na podstawie faktury wystawionej z tytułu otrzymania całości zapłaty na poczet eksportu bez konieczności wystawiania faktury końcowej oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania tej zapłaty.

Interpretacja
31.12.2018 Podatki

Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.

Interpretacja
20.11.2018 Podatki

Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej

Poprzednia Następna