Czy faktury VAT (otrzymane w formie papierowej) archiwizowane i przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej, w ramach przedstawionej w opisie zdarzenia przyszłego procedury dotyczącej faktur dokumentujących zakup towarów do aptek, będą stanowić podstawę do rozpoznania na zasadach ogólnych kosztów uzyskania przychodu, nawet po zniszczeniu oryginalnych (papierowych) faktur VAT?
Czy faktury VAT (otrzymane w formie papierowej) archiwizowane i przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej, w ramach przedstawionej w opisie zdarzenia przyszłego procedury dotyczącej faktur zakupowych dokumentujących transakcje inne niż zakup towarów do aptek, będą stanowić podstawę do rozpoznania na zasadach ogólnych kosztów uzyskania przychodu, nawet po zniszczeniu oryginalnych (papierowych)
w zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, posiadanie przez Spółkę elektronicznych obrazów dokumentów źródłowych otrzymanych pierwotnie w wersji papierowej, stanowić będzie prawidłowe potwierdzenie poniesienia wydatku, uprawniające do zachowania prawa do rozpoznania danego wydatku jako kosztu uzyskania przychodów
Podatek od towarów i usług w zakresie przechowywania otrzymanych przez Spółkę dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego na dokumentach zakupowych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Przechowywanie w formie elektronicznej faktur, faktur korygujących, duplikatów faktur, paragonów, not korygujących oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur przechowywanych w formie elektronicznej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego na fakturach zakupowych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Archiwizowanie i przechowywanie faktur VAT, paragonów, rachunków, wyłącznie w formie elektronicznej oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z ww. dokumentów.
w zakresie: Czy Spółka utrzyma prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu wydatków z faktur, paragonów i innych dokumentów otrzymanych w wersji papierowej, które będą przechowywane w formacie elektronicznym gdy wersja papierowa zostaje zniszczona
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dokumentowanych fakturami archiwizowanymi w modelu elektronicznym
Elektroniczna faktura korygująca, która nie zawiera numeru faktury pierwotnej (korygowanej) nie będzie wystawiona prawidłowo dla celów rozliczania podatku od towarów i usług.
Faktury i faktury korygujące wysyłane i otrzymywane za pomocą faksu i poczty elektronicznej w formacie PDF po ich wydrukowaniu: rozliczenie i korekta podatku należnego oraz prawo do odliczenia i korekty podatku naliczonego.
Czy w przypadku gdy podatnik podatku VAT wystawia w systemie komputerowym faktury VAT z tytułu świadczenia usługi wynajmu nieruchomości na własny rachunek dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej możliwe jest przesłanie ich do nabywców drogą elektroniczną, niebędących fakturami w postaci elektronicznej z podpisem elektronicznym?
Czy różny wygląd wersji czytelnej e-faktury, nie ingerujący w jej format u wystawcy i odbiorcy, nie narusza wymogu integralności treści faktury, o którym mowa w § 4 pkt 2 rozporządzenia w sprawie e-faktur a zatem jest dopuszczalny?
Czy złożenie przez podmiot wykonujący usługę EDI oświadczenia opisanego w stanie faktycznym, w szczególności poprzez wskazanie odpowiednich procedur, które będą stosowane, czyni zadość wymogom § 4 pkt 2 rozporządzenia w sprawie e-faktur?
Czy różny wygląd wersji czytelnej e-faktury, nie ingerujący w jej format u wystawcy i odbiorcy, nie narusza wymogu integralności treści faktury, o którym mowa w § 4 pkt 2 rozporządzenia w sprawie e-faktur a zatem jest dopuszczalny?
Czy różny wygląd wersji czytelnej e-faktury, nie ingerujący w jej format u wystawcy i odbiorcy, nie narusza wymogu integralności treści faktury, o którym mowa w § 4 pkt 2 rozporządzenia w sprawie e-faktur a zatem jest dopuszczalny?
Możliwość wystawiania faktur korekt w formie papierowej do faktur pierwotnych wystawianych i przesyłanych w formie elektronicznej, w przypadku braku możliwości wygenerowania przez system informatyczny spółki faktur korygujących.
141213, 137871 Czy wystawienie elektronicznej faktury korygującej w innym programie niż program, w którym wystawiane są faktury pierwotne, jednak w pliku, który może być przesłany do odbiorcy poprzez wymianę danych elektronicznych EDI jest dopuszczalną przez prawo formą wystawienia i przesłania faktury korygującej do faktury pierwotnej wystawionej w formie elektronicznej? 1472/RPP1/443-726/06/SAPI,
1. Czy w świetle obecnie obowiązujących przepisów § 4 ww. rozporządzenia, dla potwierdzenia autentyczności pochodzenia i integralności treści faktur przesyłanych poprzez wymianę danych elektronicznych (EDI), wystarczające będzie oświadczenie realizatora usługi EDI, że stosowana przy przesyłaniu danych technologia gwarantuje autentyczność danych i integralność treści ?2. Czy w przypadku wymiany faktur