Opodatkowanie świadczeń pomiędzy Partnerem a Liderem Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Skutki podatkowe związane z realizacją Zadania Badawczego określonego w Projekcie - świadczenie usług, przeniesienie własności intelektualnej, podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, sposób dokumentowania otrzymanej dotacji oraz wynagrodzenia w postaci zysków z komercjalizacji.
Dotyczy ustalenia czy upoważnienie innego podmiotu przez Powiat do pozyskania i zbycia białych certyfikatów stanowi świadczenie usług oraz prawa do odliczenia podatku.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Uznanie fundacji rodzinnej za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie wykonywania Usług i Świadczeń oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu nabycia Aktywów (nieruchomości) wykorzystywanych na potrzeby Usług i Świadczeń.
Uznanie premii pieniężnych za uzupełnienie wynagrodzenia za odpłatne świadczenie usług, które nie stanowią rabatu na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz dokumentowanie tych czynności fakturami korygującymi.
W zakresie: - braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie na rzecz członków zarządu usług gastronomicznych, hotelowych, - w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie na rzecz członków zarządu usług transportowych, - w zakresie
Skutki podatkowe świadczenia nieodpłatnych usług na rzecz pracowników oddelegowanych z firmy włoskiej oraz kontrahentów.
Czy Spółka ma prawo odliczyć podatek VAT naliczony od zakupów związanych z eksploatacją tych samochodów w części podlegającej odliczeniu, zgodnie z przepisami ustawy o VAT?
1. Czy Spółka jest zobowiązana wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą VAT należny z tytułu nieodpłatnego korzystania z samochodu służbowego w części obciążającej pracownika wynikającej z zastosowanego wskaźnika 0,5%? 2. Czy w związku z pokryciem przez pracownika kosztu paliwa, Spółka musi zaewidencjonować sprzedaż poprzez wystawienie faktury, bądź paragonu fiskalnego, czy możliwe jest tylko naliczenie
Obciążenie Spółki określoną w umowie kwotą z tytułu zwrotu kosztów związanych z przygotowaniem odbiorcy do produkcji stanowi odpłatne świadczenie usług, które powinno być udokumentowane fakturą VAT. Spółka w konsekwencji będzie uprawniona do odliczenia podatku naliczonego, zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy
Wnioskodawca zwrócił się z zapytaniem, czy faktura powinna być wystawiona na każdego właściciela nieruchomości, na rzecz których ustanowiono służebność drogi uwzględniając odpłatność proporcjonalnie do udziału we współwłasności, czy może być wystawiona na rzecz jednego, który jest osobą prawną tj. Spółką z o. o., który zapłacił przelewem całą kwotę umówionej odpłatności.