Ustalenie sposobu w jaki Wnioskodawca powinien rozpoznać konsekwencje podatkowe, związane ze zmianą ceny nabycia licencji, wynikające z faktur otrzymanych od Dostawcy na kolejne transze należnego mu wynagrodzenia.
Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przyznanej na podstawie art. 180 ustawy o Służbie Ochrony Państwa funkcjonariuszowi SOP pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania, przyznanej na podstawie art. 180 ustawy o Służbie Ochrony Państwa funkcjonariuszowi SOP, pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Zwolnienie od podatku dochodowego pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego przyznanej funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 49a ustawy o PIT i pomoc na uzyskanie lokalu mieszkalnego funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
Zwolnienie z opodatkowania przyznanej na podstawie art. 180 ustawy o Służbie Ochrony Państwa funkcjonariuszowi SOP pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
czy w opisanym stanie faktycznym zmiana stanu produktów obliczana na potrzeby rozliczeń bilansowych, ustalana przez Wnioskodawcę na koniec danego roku podatkowego zgodnie z przepisem art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości, wpływa na wysokość przychodów podatkowych lub podatkowych kosztów uzyskania przychodów w tym roku podatkowym za który jest ustalana zmiana stanu produktów, - momentu zaliczenia
czy Wnioskodawca prawidłowo postąpił podejmując w 2020 r., decyzję o obniżeniu stawek amortyzacyjnych wynikających z Wykazu stawek amortyzacyjnych przy zastosowaniu, których Wnioskodawca dokonywał odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych oddanych w leasing operacyjny i wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy w 2020 roku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości podwyższenia obniżonych wcześniej stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych.
rozliczenie korekty z tytułu rocznej wydajności zmieniającej wysokość wynagrodzenia należnego Wnioskodawcy za sprzedaż energii elektrycznej i praw majątkowych
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zmianie przeznaczenia uprawnień nabytych w celu odsprzedaży na pokrycie własnej emisji CO2, wydatki na ich nabycie powinny stanowić koszty uzyskania przychodu w momencie podjęcia decyzji o zamianie ich przeznaczenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zmianie przeznaczenia uprawnień nabytych w celu odsprzedaży na pokrycie własnej emisji CO2, wydatki na ich nabycie powinny stanowić koszty uzyskania przychodu w momencie podjęcia decyzji o zamianie ich przeznaczenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Czy w przypadku gdy zakupione emisje CO2, będą przeniesione do nowej spółki według planowanego podziału, wydatki na ich nabycie będą stanowiły koszty uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
w zakresie możliwości zastosowania stawki 10% do amortyzacji ulepszonego środka trwałego
1. Przy zmianie formy opodatkowania przez jaki okres Wnioskodawca może amortyzować kombajn i samochód osobowy w opisanej sytuacji? 2. Jaką Zainteresowany ma przyjąć wartość początkową opisanych środków trwałych? 3. Przez jaki okres w roku z uwagi na działalność sezonową Wnioskodawca może amortyzować kombajn, a przez jaki samochód osobowy? 4. Czy Wnioskodawca może komputer wpisać do ewidencji środków
Czy następnie, w momencie dokonania spłaty zadłużenia L() PL wobec L() FR lub otrzymania należności przez L() PL od L() FR, względnie dokonania wzajemnej kompensaty wierzytelności, po wcześniejszym przewalutowaniu zobowiązania / należności z waluty obcej na złote, nie powstaną dla Spółki, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, dodatnie ani ujemne różnice kursowe, ani też innego rodzaju koszty
Czy przy zmianie sposobu ewidencjonowania kosztów uzyskania przychodów w związku z przejściem z ksiąg rachunkowych na podatkową księgę przychodów i rozchodów w opisany we wniosku sposób, tj. poprzez zaliczenie kosztów do miesiąca stycznia 2009 r. jest zgodny z przepisami podatkowymi?