w zakresie opodatkowania dostawy gotowych akumulatorów przez Y na rzecz Wnioskodawcy, prawa do odliczenia, eksportu towarów i stawki podatku
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
Określenia stawki podatku VAT dla otrzymanej przedpłaty za dostawy towarów w ramach uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń.
Rozliczenie podatku od towarów i usług w zakresie czynności produkcji mieszanki mlecznej na zamówienie kontrahenta zagranicznego wykonanej przez Spółkę w 2002r.
dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług usługi wykonanej na towarach kontrahenta sprowadzonych na polski obszar celny (uszlachetnianie czynne)
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w wyżej opisanym przypadku, pomimo wywiezienia uszlachetnionych towarów przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), zwanej dalej ustawą, może stosować przepisy ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.), zwanej dalej starą
Podatnik zawarł dwustronny kontrakt z firmą zagraniczną na produkcję i dostawę elementów stalowych z materiałów dostawcy. Następnie zawarł kontrakt z firmą polską, której zlecił wykonanie tych elementów. Kontrahent zagraniczny dostarczył podwykonawcy materiały powierzone do przetworzenia. Firma ta wykonała usługę przetworzenia w ramach procedury uszlachetniania czynnego i dokonała ich wywozu do kontrahenta
Podatnik świadczy usługi objęte procedurą uszlachetniania czynnego. Sam sprowadza bezpośrednio towar od kontrahenta zagranicznego i sam wywozi wykonane towary za granicę. Prace uszlachetniania powierza podwykonawcy. Czy w tej sytuacji ma prawo do zastosowania obniżonej stawki 0% ?
Czy spółka jest bezpośrednim wykonawcą usługi, czyli ma prawo do zastosowania stawki 0%, czy jest pośrednikiem między firmą niemiecką, a podwykonawcą zlecenia?
Stocznia zapytuje czy świadczone przez nią usługi tj. realizacja kontraktów na budowę nowych obiektów pływających gdy towary nabywane w związku z realizacją tych kontraktów są objęte procedurą uszlachetniania czynnego - stanowią eksport usług opodatkowany stawką 0%
Czy należy ująć w deklaracji VAT-7 kwoty podatku od towarów i usług wykazane w dokumentach SAD sporządzonych w związku z importem towarów objętych procedurą uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń?