Zwolnienie od podatku usług edukacji zdrowotnej świadczona na rzecz jednostek systemu oświaty na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Podatek od towarów i usług, który dotyczy zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 usług fizjoterapii, profilatyki i edukacji zdrowotnej, profilaktyki chorób układu krążenia.
Sposób ewidencji faktury z tytułu świadczenia usług medycznych wykonywanych w ramach zawartego kontraktu przez Wnioskodawcę (lidera) oraz pozostałych uczestników konsorcjum.
Usługi dietetyka korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy. Usługi edukacyjne w formie warsztatów edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania będą opodatkowane stawką 23%. Wnioskodawca będzie miał prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 9 z tytułu świadczenia usług edukacyjnych (warsztatów
Zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej świadczonych usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 85 oraz PKWiU 86.
Czy środki medyczne wykorzystywane do wykonywania usług stomatologicznych należy uznać za materiały podstawowe lub pomocnicze, w świetle definicji z § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, i czy należy je ujmować w spisie z natury sporządzanym zgodnie z § 28 ww. rozporządzenia?
Czy materiały jednorazowego użytku zużywane przy badaniach lekarskich laryngologicznych: wzierniki uszne, leki (krople, maści, tabletki, itp.), szpatułki, kompresy, materiały opatrunkowe oraz wykorzystywane przy badaniach lekarskich alergologicznych: leki, testy, nożyki (lancety) do testów, ustniki, należy zakwalifikować do materiałów podstawowych lub materiałów pomocniczych podlegających ujęciu w
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym Wnioskodawca jest zwolniony z ewidencjonowania na kasie fiskalnej ww. czynności do wysokości kwoty 20 000,00 zł na podstawie § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia?
W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług medycznych świadczonych przez podmiot leczniczy, za które zapłata jest dokonywana na rachunek bankowy Wnioskodawcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania i dokumentowania wykonanej usługi.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT wykonywanych usług.
w zakresie stawki podatku dla usług pośrednictwa wykonywanych na rzecz dostawców energii elektrycznej oraz podmiotów świadczących usługi ubezpieczeniowe i usługi medyczne
Czy środki medyczne wykorzystywane przez Wnioskodawcę podczas świadczenia usług medycznych spełniają treść definicji zawartej w § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. Nr 152, poz. 1475 ze zm.) i tym samym, czy Wnioskodawca jest zobowiązany dokonywać spisu z natury tych środków zgodnie z § 27 ww. rozporządzenia
Ewidencja sprzedaży usług w zakresie ochrony zdrowia przy zastosowaniu kasy rejestrującej ulga na zakup kasy.
obrót z tytułu wykonywania świadczeń wykonywanych w ramach umowy zawartej z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej nie jest sprzedażą podlegającą ewidencji w kasie rejestrującej należało uznać za prawidłowe. Wnioskodawczyni świadcząc usługi medyczne w ramach umowy zawartej z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej nie ma obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, gdyż w tym przypadku
Czy Spółka, po dniu 1-szym maja 2011 r. będzie miała obowiązek ewidencjonowania za pomocą urządzeń fiskalnych przedpłat na poczet wykonania usług medycznych, za które zapłata będzie dokonywana w formie gotówki bądź karty płatniczej/kredytowej w centrum medycznym lub przelewem na konto bankowe?
ustalanie, czy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów: -wydatki poniesione w okresie od 01 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2006 r. na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników do których ponoszenia Wnioskodawca nie był zobowiązany na podstawie przepisów Kodeksu pracy oraz innych ustaw, -pozostałe wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym
ustalanie, czy wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1, zdarzenie przyszłe)
Jakie kwoty należy brać przy ustaleniu limitu, którego przekroczenie zobowiązuje do ewidencji na kasie fiskalnej?