Ustalenie czy usługi świadczone w ramach warsztatów przez pedagogów lub/i psychologów nie korzystają ze zwolnienia z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 26-29 ustawy i w konsekwencji są opodatkowane 8% stawką podatku od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy kursów w formie zdalnej, tzw. online oraz konferencji w formie zdalnej, tzw. online i stacjonarnie.
Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Wyrejestrowanie kasy rejestrującej.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych, gdy walidacja i wydanie certyfikatu jest ich obowiązkowym elementem, brak zwolnienia od podatku usług walidacji i wydania certyfikatu, gdy nie są obowiązkowym elementem usługi szkoleniowej oraz braku zwolnienia od podatku VAT usług walidacji i wydania certyfikatu. świadczonych na rzecz eksternistów.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy działań wykonywanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli zgodnie z umową zawartą z Województwem.
w zakresie możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych stawką 8,5%
zwolnienia od podatku VAT usług polegających na udzielaniu korepetycji z matematyki świadczonych osobiście przez Wnioskodawcę oraz udzielania korepetycji z języka angielskiego za pośrednictwem zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia korepetytorów/nauczycieli, zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ustawy, braku ujmowania w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 1 ustawy o VAT usług korzystających
W zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 8% dla usług wspomagających edukację.
zwolnienia od podatku VAT dopłat uczestników projektu do egzaminu na zakończenie szkolenia komputerowego i językowego na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, obowiązku ewidencji w rejestrze sprzedaży VAT dopłat uczestników do egzaminu na zakończenie szkolenia.
Zwolnienie podmiotowe na podstawie art. 113 ustawy o VAT dla usług prowadzenia w szkołach ponadgimnazjalnych zajęć nauczania technik rachunkowości
Czy do świadczonych usług zajęć pozalekcyjnych prowadzonych dla uczniów szkół odstawowych i gimnazjalnych można stosować zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT?
Czy do świadczonych usług zajęć pozalekcyjnych prowadzonych dla uczniów szkół odstawowych i gimnazjalnych można stosować zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT?
W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z czesnego, jeśli należność nie zostanie uregulowana w całości lub w części do końca roku szkolnego.
W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z czesnego, jeśli rodzice dokonywać będą wpłat w ratach i cała należność zostanie uregulowana przed zakończeniem roku szkolnego.
W zakresie ustalenia momentu powstania przychodu z czesnego, jeśli zapłata zostanie dokonana jednorazowo.
Zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej świadczonych usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 85 oraz PKWiU 86.
Stawka podatku dla usług obozu językowego organizowanego dla dzieci i młodzieży przez osobę fizyczną
Stawka podatku (możliwość zastosowania zwolnienia) dla usług: 1. opieki nad dziećmi w wieku powyżej 3 lat; 2. korepetycji (przygotowywania do sprawdzianów, egzaminów, nauki gry na instrumencie); 3. nauki języka obcego; 4. opieki nad osobami starszymi.
Zwolnienie od podatku usług nauczania języków obcych za pomocą platformy e-learningowej.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji przez Gminę projektu, ...
Zwolnienie od podatku usług świadczonych przez placówkę oświatowo-wychowawczą.
czy pomiędzy stronami umowy nie dochodzi do odpłatnego świadczenia usług oraz czy rozliczenia pomiędzy uczelnią i Wnioskodawcą za przekazaną część wpłat uczestników studiów mogą odbywać się notą księgową a nie fakturą VAT