Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Możliwość zastosowania procedury VAT marża przy sprzedaży samochodu oraz sposób dokumentowania tej transakcji.
1. W jaki sposób prawidłowo należy ewidencjonować w kasie rejestrującej sprzedaż biżuterii używanej opodatkowanej na zasadzie VAT marża? 2. W jaki sposób prawidłowo powinna być wykazywana w deklaracji VAT-7 (wersja 12) sprzedaż biżuterii używanej opodatkowanej na zasadzie VAT marża? 3. Wystawienie faktury za sprzedaną biżuterię używaną w przypadku gdyby kupujący żądałby jej otrzymania.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycia części zamiennych do samochodu, nakładów inwestycyjnych związanych z zapleczem handlu samochodami, - Dokumentowania dostaw samochodów używanych, - Ewidencjonowania dostaw samochodów używanych przy użyciu kasy fiskalnej, - Opodatkowanie usługi pośrednictwa finansowego.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomosci składającej się z działki niezabudowanej prowadzonej w trybie egzekucji sądowej.
Czy dokonując sprzedaży przedmiotowej nieruchomości komornik jest zobowiązany naliczyć i odprowadzić podatek od towarów i usług?
Jaką stawkę VAT stosować ewidencjonując sprzedaż na kasie fiskalnej, w tym wypadku kwotę 8.000 zł podaną w przykładzie?
Czy w powyższej sytuacji podatek od towarów i usług policzyć od kwoty 300 zł czy tylko od samej prowizji za pomocą kasy fiskalnej?
Czy w związku ze sprzedażą samochodu osobowego jako towaru używanego zwolnionego z opodatkowania podatkiem VAT, od którego dokonano odliczenia podatku naliczonego przy jego zakupie, a nie wpisanego do ewidencji środków trwałych, podatnik musi dokonać korekty odliczonej kwoty podatku zgodnie z art. 91 ust.7 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług?
Czy podatnik prowadzący działalność w zakresie handlu samochodami osobowymi, dokonując sprzedaży samochodu osobowego demonstracyjnego, przyjętego do używania i wprowadzonego do ewidencji środków trwałych, może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług
jaki dokument będzie stanowił podstawę do dokonania korekty zapisów w ewidencji nabycia towarów i usług VAT ? Podatnik uważa, że w przypadku zerwania umowy komisu przez komitenta nie będącego podatnikiem podatku od towarów i usług, komisant ma prawo do wystawienia faktury VAT Komis- Korekta.
W jaki sposób komisant powinien opodatkować transakcję komisu, jeżeli towar został wstawiony do komisu przez osobę, nie będącą podatnikiem?W jaki sposób ewidencjonować taką sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej?
sposób naliczania podatku VAT od samochodów sprzedawanych w ramach komisu, rodzaju i sposobu wystawiania dokumentów przy sprzedaży towarów używanych oraz prowadzonej ewidencji,- sprzedaż samochodów używanych (lub ich części) nabytych uprzednio z krajów Wspólnoty Europejskiej oraz kosztów uzyskania przychodów
1. Czy art. 120 nowej ustawy o VAT dotyczy również lombardów w zakresie opodatkowania marży od sprzedaży towarów używanych?2. Czy procedurę tę można stosować również do niewykupionych wyrobów ze złota?3. W jaki sposób należy ewidencjonować sprzedaż towarów objętych szczególną procedurą za pomocą kasy fiskalnej?4. Czy należy prowadzić szczegółową ewidencję sprzedaży towarów objętych procedurą szczególną