opodatkowanie przychodów z tytułu najmu lokalu użytkowego wycofanego z działalności gospodarczej wynajmującego
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej Licencji określonej w wysokości Płatności Licencyjnej stanowiącej cenę nabycia tej Licencji, a odpisy te stanowić będą koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości?
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia wartości niematerialnych i prawnych, przekwalifikowania wartości niematerialnych i prawnych w przypadku ich zbycia przed upływem jednego roku od nabycia oraz korekty odpisów amortyzacyjnych od wartości niematerialnych i prawnych, zbytych przed upływem jednego roku od ich nabycia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nabytych wartości intelektualnych oraz określenia momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów ww. odpisów amortyzacyjnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup środków trwałych, których jednostkowa cena zakupu nie przewyższyła wartości 3.500 zł.
Czy koszty związane z utrzymaniem i eksploatacją budynku oraz urządzeń i maszyn niewprowadzonych do ewidencji środków trwałych, tj. podatek od nieruchomości, koszty remontów, koszty paliwa, koszty napraw, koszty ubezpieczenia, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej Praw Autorskich wchodzących w skład aportu w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części.
Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej, wniesionych do niej w ramach aportu przedsiębiorstwa praw do znaków towarowych i/lub wzorów przemysłowych, od miesiąca następnego po miesiącu otrzymania tych składników majątku jako składników aportu przedsiębiorstwa (zawarcia aktu notarialnego) i wprowadzenia ich do ewidencji środków trwałych oraz wartości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wysokości kosztu uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży przez Spółkę Nieruchomości.
Czy w sytuacji, gdy w wyniku wniesienia aportem ZCP lub przedsiębiorstwa nie powstanie dodatnia wartość firmy, w rozumieniu art. 16g ust. 2 Ustawy CIT, Spółka będzie na podstawie art. 16g ust. 10 pkt 2 i ust. 10a w związku z art. 16b ust. 1 pkt 6 Ustawy CIT (w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010r.) uprawniona do ustalenia wartości początkowej Składników Majątkowych, będących elementem składowym
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej praw autorskich wchodzących w skład aportu w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części i momentu rozpoczęcia ich amortyzacji.
Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej składników majątków Przedsiębiorstw, które nie będą ujawnione w ewidencjach środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych tych Przedsiębiorstw na dzień dokonania Aportu Przedsiębiorstw do Spółki stanowić będą koszty uzyskania przychodu Spółki?
Pod jaką datą Spółka powinna wprowadzić składnik majtku do ewidencji środków trwałych, czy powinien to być czerwiec 2006 r. tj. w dacie, w której lokomotywy zostały dopuszczone do eksploatacji po uzyskaniu świadectwa dopuszczenia wydanego przez Urząd ? Czy też powinna to być data podpisania protokołu ostatecznego z wykonawcą usługi tj. listopad 2007 r.?
Jaki jest termin przekazania na konto Urzędu Skarbowego odsetek naliczonych w związku z zaliczeniem do środków trwałych składników majątku, których wartość uprzednio w całości zaliczono do kosztów uzyskania przychodu oraz czy istnieje obowiązek wykazania kwoty tych odsetek w deklaracji CIT-2, na podstawie art. 16e ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Pytanie dotyczy poprawności ustalenia daty powstania przychodu podatkowego z tytułu przeniesienia własności (sprzedaży) praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w elektrociepłowni biogazowej oraz przyporządkowania kosztów uzyskania tego przychodu.