Zwolnienie od podatku sprzedaży roślin ozdobnych. Zastosowanie szczególnych procedur przysługujących rolnikom ryczałtowym w związku ze sprzedażą roślin ozdobnych.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji VAT. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży produktów rolnych.
Wliczanie do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 i 2 ustawy, sprzedaży dokonywanej w działalności mieszanej, tj. działalności rolniczej i pozarolniczej, możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży w ramach sprzedaży wysyłkowej.
ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży artykułów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa
W zakresie: sposobu ewidencji i wykazania w deklaracji, sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, potwierdzonej paragonem fiskalnym oraz wystawioną do paragonu fakturą
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej sprzedaży własnych produktów rolnych przez rolnika ryczałtowego
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przez rolnika ryczałtowego obrotu na kasie rejestrującej z tytułu dostawy towarów pochodzących z działów specjalnych produkcji rolnej.
Nie powstanie obowiązek prowadzenia ewidencji dostaw i nabyć towarów zgodnie z uregulowaniami zawartymi w art. 117 ustawy.
Kurs wg jakiego należy przeliczyć wpływy dokonane w walucie obcej z tytułu czynności rejestrowane przy zastosowaniu kasy fiskalnej.
Moment ewidencjonowania na kasie rejestrującej obrotu z tytułu usług budowlanych dokumentowanych fakturą z odroczonym terminem płatności.
Momentu ewidencjonowania z terminem późniejszym obrotu na kasie rejestrującej w sytuacji kiedy nie ma możliwości zarejestrowania w kasie fiskalnej operacji w dniu wpływu na konto.
Brak obowiązku ewidencjonowania przy pomocy kasy rejestrującej obrotu z tytułu sprzedaży kwiatów, pochodzących z własnej działalności rolniczej.
Działalność rolnicza brak obowiązku dokonania rejestracji, odprowadzania podatku VAT, składania deklaracji, prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku od towarów i usług oraz wystawiania faktur.
Wskazanie, czy Komornik jest zobowiązany do wykonywania obowiązków płatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą ruchomości w drodze licytacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia rolnika ryczałtowego z obowiązku wystawienia faktur, prowadzenia ewidencji dostaw i nabyć towarów i usług, składania deklaracji podatkowej oraz dokonania zgłoszenia rejestracyjnego.
1.Czy Wnioskodawca powinien rejestrować na kasie fiskalnej całą sprzedaż czyli zarówno z działalności gospodarczej jak i sprzedaż własnych produktów rolnych? (dot. sprzedaży na rzecz osób fizycznych) 2.Czy Wnioskodawca powinien rozgraniczać handel produktami pochodzącymi z własnej uprawy rolnej od sprzedaży z działalności gospodarczej i rejestrować na kasie fiskalnej tylko sprzedaż z działalności gospodarczej
Czy w przedstawionym zdarzeniu sprzedaż dwóch lub trzech działek budowlanych, które wcześniej były nabyte jako grunt rolny będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 22%?
Opodatkowanie przychodów z tytułu dokonywanej przez rolnika ryczałtowego dostawy produktów rolnych.
Sprzedaż przez rolnika ryczałtowego artykułów rolnych pochodzących z prowadzonego gospodarstwa rolnego będzie korzystała ze zwolnienia na mocy art. 43 ust. 1 pkt 3 powołanej ustawy. W tym też zakresie nie powstanie obowiązek prowadzenia ewidencji dostaw i nabyć towarów zgodnie z uregulowaniami zawartymi w cytowanym art. 117 ustawy o podatku od towarów i usług, tym samym nie istnieje obowiązek prowadzenia
Czy nie spełniając wymogów art. 43 ust 3 i 4 ustawy o podatku VAT i nie mając obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, w związku z nie posiadaniem czasowo gruntów albo z posiadaniem gruntów poniżej 1 ha, dokonując cały czas bez zmian wyłącznie; dostaw produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej i świadczenia usług o których mowa w załączniku Nr 2 do ustawy o podatku VAT, Spółka