Zastosowanie stawki VAT 0% dla eksportu towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznanie posiadanych dokumentów (również w kontekście ich konkretnych zapisów) za wystarczające do zastosowania 0% stawki podatku w eksporcie pośrednim.
Czy opisane dokumenty, które są w posiadaniu Wnioskodawcy stanowią podstawę do zastosowania stawki 0% podatku VAT w eksporcie towarów oraz czy ww. dokumenty umożliwiają Wnioskodawcy dokonanie korekty podatku należnego?
Czy posiadane przez Spółkę dokumenty, w tym dokument IE-599 w formie elektronicznej są wystarczające dla zastosowania do tej transakcji stawki 0 w eksporcie?Czy transakcję tę Spółka prawidłowo ujęła jako eksport ze stawką 0 w miesiącu maju 2008r?Czy w sytuacji, gdy nabywcą jest osoba fizyczna nie firma, a wszelkie inne warunki do uznania tej transakcji jako eksport ze stawką 0 są spełnione, Spółka
Czy Spółka ma prawo do zastosowania stawki 0% w eksporcie towarów na podstawie załączonej dokumentacji?
Czy otrzymane dokumenty rosyjskie, potwierdzające import towarów przez przedsiębiorstwo X można uznać za potwierdzenie wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty i zastosować 0% stawkę podatku VAT?
Czy na podstawie posiadanych dokumentów, tj. kart SAD 1 i 8, potwierdzonego listu przewozowego oraz dokumentów potwierdzających otrzymanie zapłaty za dostarczony towar, Spółka ma prawo do zastosowania stawki VAT 0%, właściwej dla eksportu towarów?
Jakie inne, oprócz dokumentu SAD, dowody, będące w posiadaniu Spółki, mogą uprawniać ją do zastosowania do opodatkowania wyżej opisanych transakcji stawki podatku VAT wynoszącej 0%, w szczególności, czy posiadanie jednego lub kilku z w/w dokumentów daje Spółce takie uprawnienie?
Jakie inne, oprócz dokumentu SAD, dowody, będące w posiadaniu Spółki, mogą uprawniać ją do zastosowania do opodatkowania wyżej opisanych transakcji stawki podatku VAT wynoszącej 0%, w szczególności, czy posiadanie jednego lub kilku z w/w dokumentów daje Spółce takie uprawnienie?
Czy dokument 3 SAD, potwierdzony w sposób jaki wskazała Spółka, jest dokumentem na podstawie którego przysługuje Spółce prawo do zastosowania stawki 0% w świetle przepisów art. 41 ust. 6 ustawy o VAT?
Zatem do dnia 31 sierpnia 2007r. za dokument potwierdzający wywóz towarów poza terytorium wspólnoty w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług należy uznać dokument elektroniczny komunikat EI-599, który jest wysyłany do zgłaszającego przez urząd celny wywozu.
Strona zwróciła się do tutejszego organu podatkowego z prośbą o zajęcie stanowiska w kwestii dotyczącej wymogu formalnego posiadanej na dokumencie SAD pieczęci, uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku przy eksporcie.
Czy Spółka, mimo braku potwierdzonych przez urząd celny kart SAD 3, jest uprawniona do zastosowania do wykonanej dostawy stawki podatku 0 % właściwej dla eksportu towarów (art. 41 ust. 4 i 6 ustawy o podatku od towarów i usług).
Czy opisany we wniosku sposób potwierdzenia wywozu jest wystarczający do zastosowania stawki podatku w wysokości 0 %,właściwej dla eksportu?
Spółka dokonała eksportu towaru do Rosji. Dostawa towaru odbyła się do Łotwy, tam nastąpił przeładunek. Towar opuścił terytorium Wspólnoty na granicy łotewsko-rosyjskiej. Potwierdzeniem dokonanego wywozu jest pieczątka na karcie SAD 3 urzędu łotewskiego. Do wniosku Strona dołączyła kserokopię faktury eksportowej i kartę SAD 3 i SAD 3 BIS. Czy jest to wystarczające do udokumentowania eksportu towaru
Podatnik zapytuje czy posiadając potwierdzone według starych zasad karty 3 dokumentu SAD przez właściwy polski urząd celny ma prawo stosowac stawkę podatku VAT w wysokosci 0%.
Czy posiadany przez Spółkę dokument 4 SAD jest wystarczający aby zastosować do opisanej transakcji stawkę zero?
Podatnik zapytuje czy dysponując zaświadczeniem wystawionym przez organ uprawniony do urzędowego potwierdzania określonych faktów lub stanów prawnych potwierdzającym fakt dokonania wywozu towarów poza terytorium UE może zastosować stawkę 0%?
Podatnik wyjaśnia, iż jako eksporter wysyła towar do krajów trzecich tj. Ukraina, Rosja jednak w większości przypadków nie dostaje z Urzędów Celnych granicznych deklaracji eksportowych SAD.Pytanie Podatnika brzmi:Czy można uznać za potwierdzenie eksportu dokument przewozowy CMR z pieczątką granicznego Urzędu Celnego o opuszczeniu Rzeczpospolitej Polskiej?
Data powstania przychodu z tytułu eksportu towaru oraz podstawa do zliczenia sprzedaży do eksportowej i zastosowania 0% stawki podatku od towarów i usług.