Interpretacje

Interpretacja
31.12.2024 Podatki

Ustalenie obowiązków podatkowych w przypadku zmiany rezydencji oraz konieczności opodatkowania składników majątku i zapłaty podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.

Interpretacja
06.12.2024 Podatki

Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.

Interpretacja
04.10.2024 Podatki

W zakresie uznania czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (tj. Zakład) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy aport Zakładu do (T) będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
14.09.2023 Podatki

Podleganie opodatkowaniu wydania (przekazania) Małżonce, w wyniku podziału majątku wspólnego, lokali i powstanie obowiązku wystawienia faktury dokumentującej tę transakcję.

Interpretacja
17.05.2023 Podatki

Skutki podatkowe opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Interpretacja
25.11.2022 Podatki

Skutki podatkowe sprzedaży składników majątkowych pozostałych na dzień likwidacji działalności gospodarczej.

Interpretacja
22.06.2022 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w drodze egzekucji komorniczej działki nr 1.

Interpretacja
17.06.2022 Podatki

Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na użytkowanie samochodu poniesionych w 2021 r. w sytuacji zarejestrowania samochodu na męża Wnioskodawczyni, wspólności majątkowej małżeńskiej, rozwodu w 2020 r. oraz braku podziału majątku wspólnego małżonków

Interpretacja
26.11.2021 Podatki

Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości ujętej w ewidencji środków trwałych

Interpretacja
13.10.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu przychodów osiąganych przez komornika sądowego z tytułu usługi poszukiwania majątku dłużnika za wynagrodzeniem, niepodlegania opodatkowaniu otrzymanego przez komornika sądowego zwrotu wydatków gotówkowych, o których mowa w art. 39 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji oraz niepodlegania opodatkowaniu przychodów osiąganych przez komornika

Interpretacja
06.10.2015 Podatki

Czy w związku ze sprzedażą nieruchomości w drodze licytacji Komornik będzie płatnikiem podatku od towarów i usług, czy też będzie zwolniony od ww. obowiązku?

Interpretacja
08.07.2015 Podatki

podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych przejęcia majątku spółki komandytowej w wyniku połączenia z tą spółką.

Interpretacja
10.12.2014 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej Licencji określonej w wysokości Płatności Licencyjnej stanowiącej cenę nabycia tej Licencji, a odpisy te stanowić będą koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości?

Interpretacja
15.03.2012 Podatki

Czy Spółka wprowadzając do ewidencji majątek trwały przyjęty aportem po zlikwidowanym zakładzie budżetowym, powinna za wartości początkowe przyjąć wartość początkową ksiąg zakładu budżetowego, czy wartość aktualną równą wartości aportu?Czy w przypadku, gdyby za wartości początkowe należałoby przyjąć wartość początkową wynikającą z bilansu zamknięcia zakładu budżetowego równą wartościom majątku trwałego

Interpretacja
06.12.2011 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej, wniesionych do niej w ramach aportu przedsiębiorstwa praw do znaków towarowych i/lub wzorów przemysłowych, od miesiąca następnego po miesiącu otrzymania tych składników majątku jako składników aportu przedsiębiorstwa (zawarcia aktu notarialnego) i wprowadzenia ich do ewidencji środków trwałych oraz wartości

Interpretacja
28.11.2011 Podatki

Czy w prezentowanym zdarzeniu przyszłym, w związku z otrzymanym aportem (wkładem niepieniężnym) w postaci przedsiębiorstwa, w skład którego będą wchodzić składniki majątku (w postaci m.in. praw do znaków towarowych i/lub wzorów przemysłowych zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (Office for Harmonization Internal Market))

Interpretacja
05.10.2011 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej, wniesionego do niej w ramach aportu przedsiębiorstwa prawa do wzoru przemysłowego, od miesiąca następnego po miesiącu otrzymania tego składnika majątku jako składnika aportu przedsiębiorstwa (zawarcia aktu notarialnego) i wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

Interpretacja
24.03.2011 Podatki

Czy w świetle przypisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dokonywane nieodpłatnie przebudowy linii energetycznych należących do Spółki, finansowane przez X ze środków budżetu państwa lub środków Unii Europejskiej nie będą stanowiły dla Spółki przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop?

Interpretacja
24.08.2010 Podatki

1) Czy w przedstawionym stanie faktycznym podlega opodatkowaniu u Wnioskodawcy, jako Wspólnika różnica pomiędzy wartością Nieruchomości, jako majątku otrzymanego z tytułu likwidacji Spółki, a ceną nabycia lub kosztami objęcia udziałów w Spółce podwyższonymi o koszty związane z nabyciem udziałów poniesione przez Wnioskodawcę? 2) Czy w przedstawionym stanie faktycznym prawidłowe będzie ustalenie w ewidencji

Interpretacja
26.06.2009 Podatki

przedmiotowa transakcja wywozu towarów z magazynu w Polsce do siedziby Spółki w Szwajcarii nie spełnia definicji eksportu w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. Bez znaczenia więc w przedmiotowej sprawie pozostaje fakt posiadania przez Spółkę dokumentów wywozowych zgodnie z art. 41 ust. 6 ww. ustawy, ponieważ czynność ta nie podlega opodatkowaniu stawką 0% wynikającą z art. 41 ust. 4 ustawy

Interpretacja
09.06.2009 Podatki

Czy zapłacone przez spadkodawcę czynsze leasingowe i ekspektatywa nabycia przedmiotu leasingu poprzez zapłatę tzw. wartości wykupu, wchodzą w majątek spadkowy i czy w związku z tym należy je uwzględnić składając formularz SD-Z2 w celu skorzystania ze zwolnienia podatkowego wynikającego z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?

Poprzednia Następna