1. Czy Spółka prawidłowo zarachowuje koszty uzyskania przychodów, samodzielnie przypisując poniesione i zaewidencjonowane na koncie 504 koszty do zafakturowanych przychodów, czy też koszty podatkowe powinny uwzględniać wycenę bilansową i być pomniejszone o różnicę zarachowaną na koncie WN 630 (Rozliczenia międzyokresowe kosztów)? 2. Czy wycena bilansowa długoterminowych umów budowlanych ma odzwierciedlenie
Czy wymienione wydatki mające wpływ na rozwój działalności Spółki i w konsekwencji na wysokość uzyskiwanych przychodów, mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wydatki ponoszone w związku z zaplanowaniem, organizacją i przeprowadzeniem procesu publicznej emisji akcji?
1) czy opłata zastępcza, o której mowa w art. 9a ust. 2 ustawy Prawo Energetyczne może stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki?,2) czy koszty z tytułu opłaty zastępczej mogą być rozpoznane w roku, którego te koszty dotyczą, tj. w roku, w którym nastąpiła sprzedaż energii do odbiorcy końcowego?
Czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, moment potrącenia kosztów stałych wytworzenia energii, następuje w chwili ich poniesienia oraz, czy zasadne jest potrącanie kosztów zmiennych w określonym miesiącu w takiej proporcji, w jakiej pozostają przychody podatkowe danego miesiąca, do wartości sprzedaży ogółem w rozumieniu prawa bilansowego?
Czy w związku z dokonywaną sprzedażą energii elektrycznej produkowanej ze źródeł od?nawialnych należy przychód podatkowy rozpoznać zgodnie z art. 12 ust. 3d pkt l updop, a koszty uzyskania tego przychodu ustalić poprzez pomnożenie kwoty kosztów wytworzenia ww. energii w rachunku miesięcznym przez wskaźnik udziału ceny sprzedaży l kWh energii w łącznej cenie sprzedaży l kWh energii i l kWh określonej
Pytanie nr 1 dotyczy przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - w kwestii rozliczenia przychodów i kosztów podatkowych na przełomie lat 2004/2005 przy sprzedaży energii cieplnej.Pytanie nr 2 dotyczy podatku od towarów i usług - w sprawie umieszczania na fakturach za dostawę energii cieplnej terminu płatności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Czy od samochodów "DEMO" w okresie ich eksploatacji Spółka może naliczać amortyzację i czy stanowi ona koszt uzyskania przychodów?
Kiedy powstaje przychód należny w przypadku sprzedaży energii cieplnej ?
dotyczy sposobu prowadzenia dokumentacji podatkowej dla operatorów telewizji kablowej od dnia 1 stycznia 2005 roku.
Określenie momentu zaliczenia do przychodów zwrotu podatku akcyzowego od energii elektrycznej będącej przedmiotem dostaw wewnątrzwspólnotowych.
Poprawność wykazania przychodów za sprzedaży esportowanego towaru na który to przychód składają się dwa elementy wykazane w dwóch fakturach, a ryzyko oszacowania wartości przychodu według ceny rynkowej na podstawie art. 14 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.