Brak możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub w części oraz w kwestii braku możliwości otrzymania zwrotu różnicy podatku VAT w odniesieniu do projektu.
W zakresie uznania Sprzedającego za podatnika VAT, sprzedaży nieruchomości podlegającej pod przepisy ustawy o VAT, opodatkowana transakcji dostawy niezabudowanych terenów budowlanych, rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą, uprawnienia Kupującego z tytułu transakcji do odliczenia i zwrotu na jego rachunek bankowy .
Czy transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, w zakresie zwolnień z opodatkowania VAT, rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy, obniżenia podatku VAT i otrzymania zwrotu nadwyżki VAT.
Czy w ramach planowanej Transakcji Sprzedający powinni zostać uznani za podmioty występujące w charakterze podatnika VAT, czy planowana Transakcja (sprzedaż Nieruchomości) będzie podlegała w całości opodatkowaniu oraz nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT, czy w zakresie w jakim Transakcja będzie opodatkowana VAT oraz nie będzie podlegała zwolnieniu z VAT, Kupującemu będzie przysługiwało prawo do obniżenia
Brak możliwości obniżenia, w części lub całości, podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących poniesione wydatki na realizację projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
W zakresie braku możliwości odzyskania podatku od towarów i usług w ramach opisanej inwestycji.
Możliwość żądania zwrotu kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia środków trwałych, w terminie 25 dni.
Uregulowania związane z rozliczeniem podatku od towarów i usług przez podmiot zagraniczny (posiadający oddział w Polsce, który nie uczestniczy w transakcjach dostawy towarów)
Czy obecnie możliwe jest złożenie korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc grudzień 2003 r., w której wykazałby Pan nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym jako podlegającą zwrotowi, a nie do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy?
Czy słuszne jest odliczenie podatku zapłaconego w Holandii w polskim zeznaniu rocznym i zarazem wystąpienie do Holandii o zwrot podatku?Czy po dokonaniu tego zwrotu przez Królestwo Niderlandów będę miał obowiązek skorygowania zeznania rocznego za 2005r. lub też uwzględnienia zwrotu w bieżącym zeznaniu rocznym jako doliczenia do podatku?
Przedmiotem działalności gospodarczej Podatnika jest m.in. wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Towary te są wysyłane poprzez firmę spedycyjną. W ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej Podatnik ponosi koszty transportu opodatkowane od 1 maja 2004 r. podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%.Czy w związku z faktem, iż usługi transportu związane są z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów - przysługuje
Muzeum Regionalne zwraca się z prośbą o udzielenie informacji o zakresie stosowania przepisów w zakresie podatku od towarów i usług, a mianowicie:W roku bieżącym Muzeum otrzyma dotację celową z Urzędu Marszałkowskiego na inwestycję związaną z budową obiektu wystawienniczo - administracyjnego na terenie byłego obozu zagłady. Czy ww. dotacja na inwestycje będzie opodatkowana stawką podstawową, czy stawką
Czy Gmina będąca podatnikiem podatku od towarów i usług po wybudowaniu i przekazaniu obiektu hali sportowej nowo utworzonej jednostce budżetowej gminy (właścicielem nadal zostanie gmina), może wystąpić o zwrot różnicy podatku od towarów i usług od nabywanych towarów i usług służących wymienionej inwestycji?
Co przyjmuje się za datę złożenia przez podatnika deklaracji podatkowej (datę nadania w placówce pocztowej czy datę wpływu do urzędu skarbowego) w związku z ustaleniem terminu zwrotu różnicy podatku od towarów i usług wykazanego w deklaracji VAT-7?