Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Czy Wnioskodawca, dokonując wypłaty dywidendy na rzecz Spółki X może zastosować zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 22 ust. 4 u.p.d.o.p., niezależnie od tego czy Spółka X w odniesieniu do otrzymywanej dywidendy będzie spełniała definicję rzeczywistego właściciela w rozumieniu art. 4a pkt 29a u.p.d.o.p.
W zakresie ustalenia, czy przychody z dywidend oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osoby prawnej, jaką jest Spółka Polska, nieprzekraczające łącznie w roku podatkowym 2 000 000 zł, uzyskane przez Wnioskodawcę przed upływem dwóch lat od dnia, w którym Wnioskodawca stanie się właścicielem 100% udziałów Polskiej Spółki, będą zwolnione od podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy w przedstawionym
Wnioskodawca przy wypłacie dywidendy będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT i niepobierania podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 7a ustawy o CIT, kierując się zasadą look-through approach z uwagi na status C.
opodatkowania podatkiem VAT niezabudowanej działki, która powstanie z działek ..., ..., ... i ..., których jest Pani współwłaścicielem oraz sposobu udokumentowania tej dostawy.
w zakresie możliwości oraz warunków zwolnienia z opodatkowania wypłaconej dywidendy na gruncie art. 22 ust. 4 ustawy o CIT
Czy dochody z dywidendy uzyskanej przez Wnioskodawcę podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy z dnia 15 lutego 2015 r. o podatku dochodowym od osób prawnych mogą podlegać one zwolnieniu z opodatkowania?
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przez uczelnię niepubliczną.