Zmiana statusu spółki z małego przedsiębiorcy na średniego przedsiębiorcę w kontekście zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 63b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zmiana formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Brak wpływu zmiany statusu przedsiębiorcy z małego na średniego przedsiębiorcę na wskaźnik maksymalnej intensywności pomocy publicznej.
Czy prawidłowe jest stanowisko, że zmiana statusu Spółki, jako przyszłego beneficjenta Decyzji z małego na średniego przedsiębiorcę w toku realizowanej Inwestycji nie wpłynie na wskaźnik maksymalnej intensywności dopuszczalnej pomocy publicznej, a tym samym na wysokość zwolnienia, które będzie przysługiwało Spółce na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a Ustawy o CIT (po przekształceniu) (pytanie oznaczone
W zakresie ustalenia czy wypłacona wspólnikom przez Spółkę dywidenda podlegać będzie opodatkowaniu według zasad opodatkowania dochodów właściwych dla zryczałtowanej formy opodatkowania dochodów spółek, jeżeli w treści uchwały zgromadzenia wspólników zostanie wyraźnie wskazane, że wypłacone tytułem dywidendy środki pochodzą z zysków osiągniętych w 2021 r. oraz lat wcześniejszych tj. z okresu poprzedzającego
Zastosowanie prawidłowej stawki podatku VAT na fakturach zaliczkowych i rozliczeniowych, dokumentujących dostawy gazu LNG, jeśli te dokumenty rozliczeniowe wystawione są w okresie obowiązywania różnych stawek podatku VAT.
Dotyczy ustalenia, m.in. czy: – zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a u.p.d.o.p. powinien podlegać cały dochód uzyskiwany z działalności gospodarczej, prowadzonej na terenie i w zakresie wskazanym w obu DoW, w ten sposób, że po wykorzystaniu limitu dostępnej pomocy w ramach DoW1 (do wysokości poniesionych wydatków kwalifikowanych), Wnioskodawca może korzystać
Skutki podatkowe ustalenia dochodu, w związku ze zmianą w trakcie roku podatkowego proporcji udziałów w zysku spółki jawnej.
Uznanie Gminy za podatnika podatku VAT z tytułu przyznania właścicielowi wywłaszczonej nieruchomości, nieruchomości zamiennej.
opodatkowania według właściwej stawki świadczonych przez Wnioskodawcę usług w celu dokonania zmian lokatorskich opisanych dla Opcji 1 i Opcji 2 (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1 i nr 2);- zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług opisanych w Opcji 3 (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 3)
ustalenie, czy: - Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ponoszone przez Spółkę koszty kwalifikowane, ujmowane jako rozliczenia międzyokresowe kosztów (RMK) dla celów bilansowych, jednorazowo, w roku, w którym zakończone zostały prace badawczo-rozwojowe, tj. zgodnie z art. 15 ust. 4a pkt 2 updop, proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki (pyt. nr 3), - w przypadku
powstania obowiązku podatkowego w związku z czynnością zamiany jednego rodzaju kryptowaluty na inny rodzaj kryptowaluty
1) Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości wyliczonej zgodnie z jego treścią obejmującego kwotę - wartość lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość nabytego w dniu 27 lutego 2017 r.? 2) Czy w przedstawionym opisie zdarzenia
Czy dyskonto zastosowane przy sprzedaży do SPV transz Wierzytelności wynikających z Umów Leasingu (operacyjnego i finansowego) będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów Spółki ujęty jednorazowo w momencie sprzedaży poszczególnych transz Wierzytelności do SPV? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy zmiany dyskonta wynikające ze zmian wartości nominalnej Wierzytelności powodowanej zmianą stóp procentowych nie powinny być odnoszone w koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem należnej dywidendy po zmarłym wspólniku do depozytu sądowego
Przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową opodatkowanie
Czy Przeniesienie Siedziby Spółki A będzie skutkować powstaniem przychodu, o którym mowa w art. 24a ust. 3 pkt 3 lit. b ustawy o CIT? (pytanie oznaczone nr 13)
Skutki podatkowe przeniesienia ośrodka interesów życiowych z USA do Polski.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zmiany udziału w zysku spółki w trakcie roku podatkowego.
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zmianie przeznaczenia uprawnień nabytych w celu odsprzedaży na pokrycie własnej emisji CO2, wydatki na ich nabycie powinny stanowić koszty uzyskania przychodu w momencie podjęcia decyzji o zamianie ich przeznaczenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
W zakresie kwalifikacji podatkowej ponoszonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami.