Zwolnienie od podatku VAT usługi organizacji zawodów wraz z zapewnieniem zawodnikom uczestniczącym w zawodach zakwaterowania i wyżywienia poprzez nabywanie usług noclegowych wraz z wyżywieniem celem dalszej odsprzedaży, w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 32 w zw. z ust. 17 ustawy.
Właściwym dokumentem w przypadku dokumentowania przez Wnioskodawcę usług sędziego sportowego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej jest faktura wystawiona na podstawie art. 106b ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, zawierająca elementy określone w § 3 pkt 1 i 3 rozporządzenia w sprawie wystawiania faktur.
Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Możliwość zaliczenia przychodów uzyskiwanych w ramach wykonywania działalności sędziowskiej w trakcie zawodów sportowych do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Stawki ryczałtu dla usług rekomendacji kanonicznej (PKWiU 74.90.20.0) oraz okazjonalnych tłumaczeń (PKWiU 74.30.12) - wykonywanych w ramach wolnych zawodów.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług psychoterapeutycznych.
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z uczęszczaniem na sesje u psychoterapeuty.
Koszty uzyskania przychodów - zakup i utrzymanie konia, zapłata gotówką ponad 15 tys. zł.
Możliwość zakwalifikowania wydatków związanych z zawodowym uprawianiem sportu do kosztów uzyskania przychodu w działalności gospodarczej.
Obowiązki płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania (ulga dla młodych), kwalifikacji uzyskiwanych przychodów do odpowiedniego źródła oraz kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mieć prawo odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT, kwotę stanowiącą 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na finansowanie klubu sportowego, o ile koszty te będą kosztami, o których mowa w art. 18ee ust. 2 pkt 1) Ustawy CIT, z tytułu wydatków jakie Spółka ponosi w ramach zawartych z Klubami Umów CSR oraz czy wydatki
Zwolnienie od podatku usług szkoleniowych świadczonych na rzecz osób wykonujących zawód lekarza i lekarza dentysty.
1. Zastosowanie 8,5% stawki do świadczenia usług w zakresie edukacji nie jest uzależnione od tego, czy usługi te są wykonywane (czy też nie) w ramach wolnego zawodu. 2. Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU PKWIU 85.59.19.0 (usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Ustalenie właściwej stawki opodatkowania od uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług.
Ustalenie stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawnych.
Czy przychody, które Wnioskodawca uzyska ze świadczenia usług szkoleniowych powinny zostać opodatkowane według stawki 8,5%?
Objęcie opodatkowaniem, w formie karty podatkowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, działalności lekarza dentysty w roku 2022.
Usługi doradztwa podatkowego wykonywane w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej opodatkowane są stawką 17% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.