Zwolnienia z opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (zakupionych przed dniem 1 stycznia 2004 roku).
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
podatek dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia źródła przychodów możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na nabycie akcji.
W sytuacji, gdy przedmiotem działalności gospodarczej jest m.in. nabywanie i zbywanie papierów wartościowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych za pośrednictwem domu maklerskiego, a Wnioskodawca dokonuje takiej transakcji w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to przychody i koszty związane z obrotem tymi papierami wartościowymi należy zakwalifikować do źródła - działalność gospodarcza
Otrzymane dochody, tj. wypłaty z czystego zysku wypracowanego przez SICAV, tj. dystrybucja zysków przez SICAV, która dla celów podatkowych stanowić będzie w Luksemburgu dywidendę będą podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 24 pkt 1 lit. a) Umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, tj. w Luksemburgu. Jednocześnie w Polsce należy uniknąć podwójnego opodatkowania, stosując określoną
Czy w przypadku zakupu przez Spółkę akcji własnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach realizacji przyjętego przez władze Spółki programu ich umorzenia, w sytuacji, gdy zbywca składając biuru maklerskiemu zlecenie zbycia akcji Spółki nie posiada wiedzy zarówno co do faktu, kto będzie nabywcą jego akcji, ani też w jakim celu je nabywa, na Spółce ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art
Czy otrzymywana przez Wnioskodawcę dywidenda, wypłacana przez SICAV z siedzibą w Luksemburgu, będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce?
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie usług doradczych / prawnych, poprzedzających utworzenie nowego podmiotu, zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Czy odsetki od pożyczki wykorzystanej na zakup udziałów stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu w dacie ich zapłaty?
Czy podatek VAT naliczony związany z zakupami Spółki, której jedynym przedmiotem działalności jest nabywanie, posiadanie oraz ewentualna sprzedaż udziałów innych spółek, a także udzielanie im pożyczek, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki na spłatę odsetek związanych z odroczonym terminem płatności za zakup akcji Spółka może ująć w kosztach uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?