Interpretacje

Interpretacja
18.10.2024 Podatki

Czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu Pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Spółki na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
12.05.2022 Podatki

W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.

Interpretacja
10.10.2016 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konieczności rozpoznania przychodu w związku z wygaśnięciem wierzytelności z tytułu umowy pożyczki na skutek konfuzji, będącej wynikiem połączenia spółek.

Interpretacja
06.05.2016 Podatki

Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, będzie neutralne podatkowo w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
12.02.2016 Podatki

w zakresie ustalenia czy konfuzja wierzytelności i długu będzie rodziła obowiązek rozpoznania podatkowych różnic kursowych

Interpretacja
29.10.2015 Podatki

Kwestia uznania za przychód wartości niespłaconych zobowiązań, pozostających w likwidowanej Spółce z o.o. na dzień jej wykreślenia z rejestru.

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie miała wpływ na ustalenie kosztów uzyskania przychodów po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie rodziła obowiązek rozpoznania podatkowych różnic kursowych po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie prowadziła do powstania u Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych) przychodów podatkowych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
27.08.2015 Podatki

Czy w opisanym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy, jako wspólnika Spółki, wobec niej z tytułu zaciągniętej pożyczki, poprzez konfuzję, na skutek połączenia w rękach tej samej osoby (tj. Wnioskodawcy) prawa (wierzytelności spółki osobowej wobec Wnioskodawcy) i korelatywnie sprzężonego z nim obowiązku (zobowiązania Wnioskodawcy wobec spółki osobowej), w związku

Interpretacja
26.08.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu do opodatkowania po stronie spółki przejmującej.

Interpretacja
30.06.2015 Podatki

Skutki podatkowe wygaśnięcia zobowiązań wskutek konfuzji w związku z likwidacją Spółki osobowej/rozwiązaniem Spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.

Interpretacja
30.06.2015 Podatki

Skutki podatkowe wygaśnięcia zobowiązań wskutek konfuzji w związku z likwidacją Spółki osobowej/rozwiązaniem Spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.

Interpretacja
05.09.2014 Podatki

Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, będzie neutralne podatkowo w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
05.09.2014 Podatki

Czy po wygaśnięciu wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, Wnioskodawca będzie zobowiązany do dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów o kwotę tych zobowiązań na podstawie art. 15b Ustawy CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
20.08.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Komandytowej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania przez konfuzję.

Interpretacja
28.04.2014 Podatki

Czy połączenie Spółki oraz SKA rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako dłużnika z tytułu wygaśnięcia zobowiązania wobec przejmowanej SKA? Czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako następcy podatkowego przejmowanej SKA, której wierzytelność na skutek konfuzji wygaśnie?

Interpretacja
28.04.2014 Podatki

1.Czy połączenie Spółki oraz SKA rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako dłużnika z tytułu wygaśnięcia zobowiązania wobec przejmowanej SKA? 2.Czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako następcy podatkowego przejmowanej SKA, której wierzytelność na skutek konfuzji wygaśnie?

Interpretacja
21.03.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Osobowej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania przez konfuzję.

Interpretacja
11.07.2013 Podatki

1) Czy otrzymane w wyniku likwidacji spółki osobowej (jawnej lub komandytowej) środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód w rozumieniu przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy otrzymane w wyniku likwidacji spółki osobowej składniki majątku, inne niż środki pieniężne, stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym

Interpretacja
20.06.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy połączenie Spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki Przejmującej w związku z wygaśnięciem zobowiązań wobec Spółki Przejmowanej, poprzez konfuzję oraz dla Spółki Przejmującej, wstępującej w prawa i obowiązki Spółki Przejmowanej.

Interpretacja
04.06.2013 Podatki

Czy w związku z likwidacją Spółki osobowej, konfuzja wierzytelności Spółki osobowej i zobowiązania Spółki z tytułu jej zobowiązań handlowych pozostanie neutralna z podatkowego punktu widzenia, tzn. nie spowoduje powstania przychodu dla Spółki podlegającego opodatkowaniu na gruncie Ustawy CIT?

Poprzednia Następna