Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że stosując rachunkową metodę ustalania różnic kursowych dla celów podatku dochodowego, określoną w art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, różnice kursowe powstające przy wycenie należności, w tym odpisu aktualizującego utworzonego na te należności, ustalone zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka powinna rozpoznawać jako koszty uzyskania przychodów/przychody
Czy podstawa opodatkowania odpowiadająca wartości rynkowej nabywanych praw majątkowych winna zostać ustalona i zadeklarowana nie później niż w ciągu 14 dnia od daty zawarcia umowy kupna akcji/udziałów na podstawie danych i informacji dostępnych wówczas podatnikowi; zaś ewentualna późniejsza zmiana ustalonej pierwotnie ceny nie powinna mieć konsekwencji podatkowych?
Interpretacja indywidualna w zakresie ustalenia wartość początkowej środka trwałego.
Ustalając koszt uzyskania przychodów z tytułu zbycia przedmiotowego środka trwałego należy sięgnąć do historycznego kosztu nabycia gruntu. Mając na uwadze, że środki trwałe w postaci gruntu nie podlegają amortyzacji (art. 16c pkt 1 updop), w przypadku odpłatnego zbycia środka trwałego w postaci gruntu, kosztem uzyskania przychodu będą poniesione na nabycie zbywanego środka trwałego wydatki wynikające
Sposób wprowadzenia do pozarolniczej działalności gospodarczej towarów handlowych jakimi są kryptowaluty, które zostały nabyte przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
Jaką wartość budynku Wnioskodawca powinien przyjąć za podstawę amortyzacji w dniu ujawnienia środka trwałego?
Sposób ustalenia wartości początkowej nieruchomości mieszkalnej w części wykorzystywanej w działalności gospodarczej Wnioskodawcy
Ujęcie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów remanentu początkowego (spisu z natury) przedmiotów-towarów nabytych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej oraz sposobu dokonania wyceny ww. towarów handlowych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży obrazu.
Czy Wnioskodawca może wyliczyć szacunkowe wartości środków trwałych na podstawie średnich statystycznych cen z 2011 roku opublikowanych w raporcie przez Główny Urząd Statystyczny? Jeśli nie jest to możliwe, to w jaki sposób należy ustalić wartość początkową środków trwałych wprowadzonych do ewidencji w grudniu 2015 roku?
W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Wnioskodawcę wartość początkowa Znaku?
Brak możliwości stosowania (w związku z przynależnością do francuskiej grupy kapitałowej) kursów walutowych Europejskiego Banku Centralnego do przeliczania faktur sprzedażowych (przychody) i zakupowych (koszty podatkowe)
Czy wartością początkową Znaków wchodzących w skład Przedsiębiorstwa, wniesionego do Spółki w ramach wkładu niepieniężnego, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne, będzie wartość rynkowa określona zgodnie z art. 22g ust 1 pkt 3 oraz art. 22g ust. 15 w związku z art. 22g ust. 14a oraz art. 22g ust. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartością początkową Znaków wchodzących w skład Przedsiębiorstwa dla potrzeb prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne, będzie wartość rynkowa określona zgodnie z art. 22g ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z art. 22g ust. 15 tej ustawy?
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku realizacji kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowią dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku comiesięcznej wyceny kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowią dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku comiesięcznej wyceny kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowią dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku realizacji kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowić będą dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
Czy wartością początkową Znaków, dla potrzeb prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne, będzie wartość rynkowa określona zgodnie z art. 22g ust. pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.)?
Czy wartością początkową Znaków wniesionych do Spółki w ramach wkładu niepieniężnego, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne, będzie wartość rynkowa określona zgodnie z art. 22g ust. 1 pkt 4 lit. c) w związku z art. 19 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania jako koszt podatkowy/przychód podatkowy naliczonych różnic kursowych powstałych od wyceny zobowiązań walutowych Spółki (kredytów), które wg przepisów MSSF ujmowane są w księgach rachunkowych Spółki jako kapitał z aktualizacji wyceny bądź też nakład inwestycyjny oraz podatkowej kwalifikacji odsetek, które powstają w związku z wykorzystaniem
Ocena skutków w postaci przychodów/koszsztów uzyskania przychodów z tytułu różnic kursowych związanych z rozliczeniami należności/zobowiązań w Systemie Nettingowym (kompensata nettingowa w PLN oraz dokonanie/otrzymanie w PLN zapłaty salda powstałego po kompensacie)
Uznanie transakcji wywozu katalizatorów w celu ich przetworzenia za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów
Czy koszty, które zostaną poniesione w związku z procesem prywatyzacji Spółki, finansowane z bieżących środków obrotowych, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 851 ze zm., dalej: ustawa o pdop)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2) - W jakiej dacie Spółce będzie przysługiwało