Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Wniesienie Akcji na pokrycie funduszu założycielskiego Fundacji rodzinnej lub w formie darowizny na jej pozostały majątek nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W zakresie sposobu ustalenia przychodu Spółki w dniu wykupu obligacji, wniesionych jako wkład niepieniężny do Spółki na pokrycie kapitału zakładowego oraz na podwyższenia kapitału zapasowego.
Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowych oraz sieci wod-kan, podlegać będzie opodatkowaniu, wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci działek nie będzie korzystało ze zwolnienia, aport w postaci sieci wod-kan będzie korzystać ze zwolnienia z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.
Dotyczy ustalenia, czy opisana Transakcja wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Działalności 1) do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
W zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym powstania przychodu podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 PIT.
Skoro w niniejszej sprawie zespół składników materialnych i niematerialnych, stanowiący działalność kantorową, będzie charakteryzować się wyodrębnieniem organizacyjnym, finansowym i funkcjonalnym oraz Spółka do której zostanie wniesiony aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie wyłącznie w oparciu o te składniki kontynuować prowadzoną dotychczas działalność polegającą na działalności
Czy po otrzymaniu przez Spółkę aportu Wnioskodawca będzie uprawniony do opodatkowania Ryczałtem począwszy od 2023 roku oraz czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Spółki znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem z art. 28k ust. 1 pkt 5 lub pkt 6 ustawy o CIT?
Dotyczy skutków podatkowych wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki komandytowej oraz powstania przychodu podatkowego po stronie darczyńcy w związku darowizną praw i obowiązków na rzecz Pana syna.
Skutki podatkowe częściowego zwrotu wkładu wspólnika spółki komandytowej.
Skutki podatkowe otrzymania kwoty „podatku VAT” w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej.
obowiązek rozliczenia podatku na terytorium Polski w związku z wniesieniem wkładu w postaci rzeczy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Wnioskodawca będzie działał jako podatnik podatku od towarów i usług, a dostawa nieruchomości stanowić będzie czynność podlegającą opodatkowaniu.
Stwierdzenie czy dokonując przeniesienia własności nieruchomości w formie aportu do spółki osobowej Wnioskodawczyni będzie działała jako podatnik podatku VAT w rozumieniu ustawy o VAT.
Czy wniesienie przez Fundację Budynku kliniki wraz z Działkami A, B i C tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki spowoduje utratę zwolnienia uprzednio wydatkowanego dochodu i konieczność korekty, zgodnie z art. 25 ust. 4 Ustawy CIT? - Czy z tytułu wniesienia przez Fundację Budynku kliniki wraz z Działkami A, B i C tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki, Fundacja w stosunku do przychodu określonego
Zwolnienie na podstawie art. 43 pkt 1 ust 10 lub 10a wniesienia udziału we współwłasności nieruchomości (w części dotyczącej dostawy budynku znajdującego się w stanie surowym zamkniętym usytuowanego na działce nr 1) w formie wkładu niepieniężnego do wybranego rodzaju spółki prawa handlowego, wniesienia udziału we współwłasności nieruchomości (w części dotyczącej dostawy budynku znajdującego się w stanie
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia do spółki jawnej, z majątku osobistego Wnioskodawcy, wkładu niepieniężnego w postaci posiadanego udziału w prawach ochronnych do znaku towarowego.
opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportem wkładu niepieniężnego w postaci know-how.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.
Skutki podatkowe wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT