Czy w związku z faktem, że w dniu 12 listopada 2014 r. Wnioskodawczyni nabyła do majątku osobistego nieruchomość za kwotę 90.000,00 a następnie wniosła ją do małżeńskiego majątku wspólnego, przez dokonanie darowizny na rzecz męża, ma prawo do wykazania w zeznaniu PIT-39 za 2015 r. faktycznych kosztów nabycia tj. kwoty 90.000,00 zł przy sprzedaży tej nieruchomości?
Czy w przypadku planowanej sprzedaży opisanego w stanie faktycznym lokalu Nr 3 w okresie krótszym niż 5 lat od daty wyodrębnienia tego lokalu, ale w okresie dłuższym niż 5 lat od dnia nabycia udziału w prawie użytkowania Gruntu, Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tak przeprowadzonej sprzedaży przedmiotowego lokalu na gruncie przepisu
Zwolnienie przedmiotowe wydatkowanie na zakup prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego - akt notarialny po upływie 2 lat.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość
Możliwość przeznaczenia środków uzyskanych ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym na budowę domu, położonego na działce należącej wyłącznie do żony Wnioskodawcy, jako wydatku poniesionego na realizację własnych celów mieszkaniowych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość
Czy raty kredytu, które Wnioskodawca zapłaci od momentu sprzedaży mieszkania w do końca 2018 r. będzie można uznać za wydatki na cele mieszkaniowe wymienione w art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, uprawniające do skorzystania ze zwolnienia dochodu uzyskanego ze zbycia nieruchomości, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie sprzedaży przekształconej nieruchomości nabytej w drodze darowizny.
Zwolnienie przedmiotowe wydatkowanie na zakup prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego- akt notarialny po upływie 2 lat.
Czy Wnioskodawczyni może przychód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego zakupionego w dniu 12 grudnia 2011 r. w ramach majątku osobistego (pełna uzyskana cena) przeznaczyć na zaliczki wpłacane na rzecz dewelopera jako na nowy i własny cel mieszkaniowy w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej i tym samym może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zbycia lokalu mieszkalnego w drodze umowy dożywocia.
Czy w przypadku zbycia lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej w zamian za dożywocie - przed upływem 5 lat od jego nabycia Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Zwolnienia od podatku dostawy całej nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a w związku z art. 43 ust. 7a ustawy o VAT.
Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przekazanie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego po wyodrębnieniu własności (założeniu księgi wieczystej) synowi Wnioskodawczyni w formie darowizny przed upływem 5 lat od dnia nabycia będzie rodziło obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy mieszkanie otrzymane na podstawie umowy darowizny można amortyzować, a wartość odpisów amortyzacyjnych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy po wyodrębnieniu własności lokalu mieszkalnego (założeniu księgi) należy zakończyć amortyzację spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w ramach wartości niematerialnych i prawnych i wprowadzić ten lokal do ewidencji środków
Czy wydatki poniesione na remont spółdzielczego własnościowego prawado lokalu mieszkalnego i lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną własnością (założona księga wieczysta) przed dniem przekazania do użytkowania na podstawie umowy najmu będą stanowiły koszt uzyskania przychodu lub zwiększą wartość początkową tegoprawa niematerialnego lub środka trwałego?
Czy z tytułu zwrotu kosztów za wymianę stolarki okiennej Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w stosunku do wyżej opisanego lokalu poprawnie zastosowano indywidualną stawkę amortyzacji w wysokości 10 % rocznie ?