Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia planowanych przez Wnioskodawcę usług.
Przekazanie darowizny w postaci środków pieniężnych na rachunek sprzedającego nieruchomość
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o podatku VAT.
1. Czy w przypadku wykorzystania Środków trwałych, opisanych w zdarzeniu przyszłym, do świadczenia (odpłatnie) usług najmu, Spółka będzie zobligowana do wyłączenia wartości wydatków na te środki trwałe z sumy rozpoznanych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą (o których mowa m.in. w § 6 Rozporządzenia SSE) w ramach Zezwolenia dających prawo do wyliczania kwoty wolnej od podatku dochodowego
Środki pieniężne przekazane tytułem darowizny zostały wpłacone na konto osoby sprzedającej, a nie na rachunek bankowy obdarowanego.
1. Wnioskodawca przy sprzedaży Nieruchomości będzie działał jako podatnik VAT. 2. Sprzedaż działek niezabudowanych będzie opodatkowana podatkiem VAT.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży udziału działki.
brak możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n ust. 1 ustawy o CIT
możliwość zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n ust. 1 ustawy o CIT
Wnioskodawca będzie zobowiązany odprowadzić podatek VAT od sprzedaży działek niezabudowanych.
sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić w trybie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 tej ustawy, -Wnioskodawczyni powinna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży nieruchomości w części przypadającej na Nią jako współwłaścicielkę.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym prawidłowym jest stanowisko, że częściowe sfinansowanie ze środków unijnych linii technologicznej do produkcji regranulatu nie powoduje utraty prawa do zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do dochodu wygenerowanego za pośrednictwem tej linii?
w zakresie zachowania prawa do zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z planowaną sprzedażą działki nr 85 Wnioskodawca utraci zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych zastosowane przy zawarciu opisanych umów sprzedaży zawartych w dniach 15 kwietnia 2016 r. i 30 czerwca 2016 r.?
Czy w związku z zamiarem zbycia wydzielonej części nieruchomości w postaci działki, Wnioskodawca nadal spełnia warunki uprawniające go do skorzystania ze zwolnienia podatkowego na podstawie przepisu art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Obowiązek złożenia zgłoszenia rejestracyjnego dla celów podatku VAT.
Czy po dokonaniu działu spadku Wnioskodawczyni utraci ulgę z art. 4a ustawy?
Ustalenia, czy w związku z przekształceniem spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością na podstawie art. 551 § 2 k.s.h., spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w wyniku przekształcenia będzie uprawniona do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 34 u.p.d.o.p., na podstawie uzyskanego przez wspólników spółki cywilnej
Czy opisany dział spadku spowoduje utratę przez Wnioskodawcę prawa (lub jego części) do ulgi, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
w zakresie ustalenia, czy wskazana wyżej zmiana lokalizacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, które stanowiły wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną, dokonana przed upływem 5 lat od momentu wprowadzenia ich do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, spowoduje utratę bądź zmniejszenie wartości przysługującego Spółce zwolnienia z podatku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z wygaszeniem zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
1. Czy okoliczność, iż w związku z połączeniem XYZ z dwiema innymi spółkami, X (jako następca prawny XYZ) utraciła możliwość korzystania w ramach Zezwolenia nr XX ze zwolnień podatkowych na preferencyjnych (starych) warunkach określonych w art. 5 ust. 1 pkt 1 Ustawy nowelizującej, oznacza, że powinna korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na zasadach ogólnych, obowiązujących
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z wygaszeniem zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.