Brak posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsce opodatkowania usług świadczonych na rzecz Klientów końcowych oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi w związku z realizacją projektu.
Uznanie świadczonych usług szkoleniowych dla fizjoterapeutów za usługi kształcenia zawodowego zwolnione od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.13.2.
Brak zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych w postaci warsztatów i konsultacji dla modelek realizowanych w formie online.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych usług szkoleniowych na rzecz osób wykonujących zawód lekarza dentysty.
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Uznanie otrzymywanych od Gminy środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z realizacją czynności wykonywanych przez Państwa w ramach branżowego centrum umiejętności za podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy. Obowiązek dokumentowania czynności realizowanych w ramach branżowego centrum umiejętności, fakturami wystawionymi na rzecz Gminy. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.19 oraz 15% dla PKWiU 70.22.14.0.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dofinansowania na realizację Projektu oraz zwolnienie od podatku usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi w związku z realizacją Projektu oraz uznanie, czy podstawą opodatkowania jest/będzie kwota odpowiadająca wartości dotacji i dofinansowania przypadająca
Skutki podatkowe dla świadczonej usługi szkoleniowej oraz dostawy towarów.
Usługi Szkoleniowe świadczone na rzecz lekarzy weterynarii korzystają ze zwolnienia od podatku zawartego w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów sklasyfikowanych kodem PKWiU: 85.59.13.2 według stawki 8,5%.
Opodatkowanie ryczałtem usług sklasyfikowanych pod symbolami PKWiU 74.90.12.0, 85.59.13.2 oraz 70.22.30.0.
Do przekazanych przez Państwa darowizn pieniężnych nie ma zastosowania art. 38w ust. 2 oraz art. 38wa ust. 2 ustawy o CIT, ponieważ mówi on o „kosztach poniesionych z tytułu nieodpłatnego świadczenia”, a jak to zostało wskazane powyżej darowizny pieniężne nie mieszczą się we wskazanej kategorii nieodpłatnych świadczeń. Dokonując dodatkowo analizy na gruncie Kodeksu cywilnego wskazać należy, że w myśl
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania świadczonych na rzecz nauczycieli usług szkoleń stacjonarnych oraz szkoleń on-line, za usługi kształcenia zawodowego oraz zastosowania dla nich zwolnienia od podatku.
Brak obowiązku dokonania korekty faktury VAT w związku z zastosowaniem zwolnienia od podatku VAT dla wykonanej usługi rozwojowej.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych uzyskiwanych ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU: – 62.02.20.0 – usługi związane z doradztwem w zakresie oprogramowania komputerowego; – 70.22 – pozostałe usługi doradztwa związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i usługi zarządzania; – 85.59.1 – usługi w zakresie pozostałych pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
1. Zastosowanie 8,5% stawki do świadczenia usług w zakresie edukacji nie jest uzależnione od tego, czy usługi te są wykonywane (czy też nie) w ramach wolnego zawodu. 2. Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU PKWIU 85.59.19.0 (usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.